UA | RU
23 лютого 2023, 17:29

Річниця вторгнення Росії: до чого готуватися українцям

До річниці повномасштабного вторгнення до України армія Росії може вдатись до чого завгодно. Військові та аналітики не виключають, що 24 лютого ворог може завдати масованого удару по Україні. Натомість Україна готова до будь-якого розвитку подій
До річниці повномасштабного вторгнення до України армія Росії може вдатись до чого завгодно. Військові та аналітики не виключають, що 24 лютого ворог може завдати масованого удару по Україні. Натомість Україна готова до будь-якого розвитку подій
фото з відкритих джерел

RegioNews зібрав думки щодо того, що може очікувати українців у річницю початку повномасштабного вторгнення.

Загроза масованого ракетного удару

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат висловив думку, що у річницю повномасштабного вторгнення в Україну російські окупанти можуть завдати ракетний удар по Україні або посилити атаки на фронті. Він не виключив, що причиною цього може бути бажання окупантів показати "сакральність" дати 24 лютого.

За його словами, до річниці початку повномасштабної агресії окупанти готують нові атаки і нагнітають ситуацію.

Разом з тим представник ЗСУ звернув увагу на те, що на сході України йдуть запеклі бої щодня, а ракетні обстріли РФ не припиняються.

"Говорити про якусь драматичну ситуацію не доводиться. Так, буде загострення, будуть ракетні удари, ніхто вже не сумнівається, що щось таке буде. Але ми до цього готові... Є у нас засоби для відбиття тих ударів. На жаль, не так багато засобів ППО є, як про них говорять", — пояснив він.

Разом з тим Ігнат додав, що Україна очікує поставок союзниками систем ППО IRIS-T і SAMP-Т, при цьому українські військові випереджають графіки навчань на новій техніці.

Ігнат припускає, що може бути кілька хвиль російських атак 23 та 24 лютого, оскільки ворог завжди проявляє активність у "сакральні" для себе дати.

"Росія може залякувати, але є і офіційні виступи військово-політичного керівництва нашої країни, які неодноразово наголошували на підготовці можливих провокацій РФ. Вони можуть бути і 23-го числа, що для них також сакральна дата – День захисника вітчизни чи стара назва - День радянської армії. А 24 лютого - річниця вторгнення на нашу землю", - сказав Ігнат на брифінгу в Media Center Ukraine у Києві 20 лютого.

"Нічого незвичайного не буде"

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю "Українській правді" сказав, що Росія може планувати "невеликий ракетний удар" на 24 лютого, річницю повномасштабного вторгнення в Україну.

"Нічого незвичайного не буде. Звичайні намагання… Планується невеликий ракетний удар… 23-24 – у них дві дати. Повірте мені, ми таке пережили уже більше ніж 20 разів", – сказав Буданов.

"Можуть нагадати, як усе почалося"

До річниці повномасштабного вторгнення до України армія Росії може вдатись до чого завгодно, щоб нагадати, яким був початок війни, 24 лютого. Таку думку висловив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю Associated Press.

"Можна чекати будь-чого. І можливо ударів, і ще якихось провокаційних дій. Це ракетні удари по нашій інфраструктурі, на фронті. Ми готові до такого розвитку подій. Ми не довіряємо Москві та не довіряємо вже багато років", - зауважив Скібіцький.

Говорячи про ситуацію на фронті, він зауважив, що багато чого залежатиме від того, як пройдуть ці найближчі місяці і яких успіхів буде досягнуто, зокрема й українською стороною.

"Багато залежатиме від того, як пройдуть ці найближчі місяці і яких успіхів буде досягнуто, зокрема й наші власні. Тому що ми також плануємо свої бойові дії не на завтра і не післязавтра, а на певний період часу", - заінтригував він.

"Потрібно готуватися до всього"

Військовий експерт Павло Нарожний в інтерв'ю Radio NV висловив впевненість, що слід очікувати провокацій з боку РФ у річницю вторгнення.

"Якісь удари точно будуть на роковини війни, на 24 лютого. Тому обов’язково треба не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, бути готовим до всього. Зібрати якийсь мінімальний набір, який потрібен для того, аби пересидіти в бомбосховищі все. Бути готовим до того, що два-три дні бути більш-менш пильними", - заявив він.

За його словами, ППО перехоплює приблизно 90% усіх ракет, які летять, з тих, що ми можемо збивати, однак є деякі види ракет, які ППО України не може збивати. Це С-300, С-400, Х-22, балістичні ракети, "Іскандери" тощо.

"На жаль, у ворога вони все ще є і є в доволі помітній кількості. Тому не ігноруємо сигнали повітряної тривоги, готуємося до всього. Але я впевнений, що ми відносно легко переживемо ці роковини", - додав експерт.

Скільки ракет Росія уже випустила по Україні

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов на брифінгу 23 лютого повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення Росія випустила майже п’ять тисяч ракет по території України.

"Загалом від початку повномасштабної збройної агресії російськими окупаційними військами по об’єктах на території України завдано майже 5 тисяч ракетних і майже 3,5 тисячі авіаційних ударів", - сказав він.

За його словами, загарбники завдали майже 1,1 тисячі ударів із застосуванням безпілотників.

Громов також додав, що через початок "високоточного ракетного голодування" російські війська використовують протикорабельні крилаті ракети повітряного базування Х-22, так звані "вбивців авіаносців", для знищення житлових будинків українців.

Посилення заходів безпеки

В Україні посилюють заходи безпеки напередодні 24 лютого – річниці повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави.

Через ймовірні провокації та обстріли з боку РФ громадян закликають утриматися від відвідування місць масового скупчення, за можливості перейти на дистанційний режим роботи, а також обов’язково реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Так, у Херсонській області з 23 по 25 лютого підприємства та комунальні установи, за винятком об’єктів критичної інфраструктури, переходять на дистанційну форму роботи.

В області буде обмежена видача гуманітарної допомоги, грошових виплат у відділеннях Укрпошти. Правоохоронці посилено патрулюватимуть місця можливого скупчення людей.

Водночас у Києві останніми днями суттєво збільшилась кількість блокпостів, що може бути викликане посиленням заходів безпеки напередодні 24 лютого.

Про посилення заходів безпеки повідомили і представники влади інших регіонів.

Міністерство освіти та науки України рекомендувало протягом 22-24 лютого перевести навчання у дистанційний режим. Наразі відомо, що в Київ ухвалили рішення про перехід столичних шкіл на змішаний формат навчання протягом 22-24 лютого, а у Рівному, Черкасах, Івано-Франківську та Тернополі дітей перевели на дистанційку лише на два дні – 23 та 24 лютого. З 22-24 лютого 2023 року на дистанційне навчання також відправились школи та дитсадки Чернівців, Одеси, Ніжина, Волині та Броварів.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
У Києві затримали на корупції очільницю міжрайонної МСЕК
22 листопада 2024, 12:01
У Києві горіла девʼятиповерхівка: загинув чоловік, є постраждалі
22 листопада 2024, 11:39
Зеленський позбавив державних нагород зрадників України – у списку 34 прізвища
22 листопада 2024, 11:33
У Миколаєві затримали працівника облтеплоенерго, який коригував удари росіян по місту
22 листопада 2024, 11:20
Суд у Києві постановив взяти під арешт бізнесмена Боголюбова, — ЗМІ
22 листопада 2024, 11:06
Що означає заява Путіна про застосування ракети "Орєшнік"
22 листопада 2024, 10:44
На Хмельниччині чоловік пропонував хабар працівнику ТЦК, а потім застосував сльозогінний газ проти військових і поліції
22 листопада 2024, 10:43
На Харківщині три людини отруїлися чадним газом
22 листопада 2024, 10:19
Удар по Кривому Рогу: кількість поранених зросла до 32
22 листопада 2024, 09:51
Представники благодійних організацій відвідали Ізюм на Харківщині
22 листопада 2024, 09:30