UA | RU
23 лютого 2023, 17:29

Річниця вторгнення Росії: до чого готуватися українцям

До річниці повномасштабного вторгнення до України армія Росії може вдатись до чого завгодно. Військові та аналітики не виключають, що 24 лютого ворог може завдати масованого удару по Україні. Натомість Україна готова до будь-якого розвитку подій
До річниці повномасштабного вторгнення до України армія Росії може вдатись до чого завгодно. Військові та аналітики не виключають, що 24 лютого ворог може завдати масованого удару по Україні. Натомість Україна готова до будь-якого розвитку подій
фото з відкритих джерел

RegioNews зібрав думки щодо того, що може очікувати українців у річницю початку повномасштабного вторгнення.

Загроза масованого ракетного удару

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат висловив думку, що у річницю повномасштабного вторгнення в Україну російські окупанти можуть завдати ракетний удар по Україні або посилити атаки на фронті. Він не виключив, що причиною цього може бути бажання окупантів показати "сакральність" дати 24 лютого.

За його словами, до річниці початку повномасштабної агресії окупанти готують нові атаки і нагнітають ситуацію.

Разом з тим представник ЗСУ звернув увагу на те, що на сході України йдуть запеклі бої щодня, а ракетні обстріли РФ не припиняються.

"Говорити про якусь драматичну ситуацію не доводиться. Так, буде загострення, будуть ракетні удари, ніхто вже не сумнівається, що щось таке буде. Але ми до цього готові... Є у нас засоби для відбиття тих ударів. На жаль, не так багато засобів ППО є, як про них говорять", — пояснив він.

Разом з тим Ігнат додав, що Україна очікує поставок союзниками систем ППО IRIS-T і SAMP-Т, при цьому українські військові випереджають графіки навчань на новій техніці.

Ігнат припускає, що може бути кілька хвиль російських атак 23 та 24 лютого, оскільки ворог завжди проявляє активність у "сакральні" для себе дати.

"Росія може залякувати, але є і офіційні виступи військово-політичного керівництва нашої країни, які неодноразово наголошували на підготовці можливих провокацій РФ. Вони можуть бути і 23-го числа, що для них також сакральна дата – День захисника вітчизни чи стара назва - День радянської армії. А 24 лютого - річниця вторгнення на нашу землю", - сказав Ігнат на брифінгу в Media Center Ukraine у Києві 20 лютого.

"Нічого незвичайного не буде"

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю "Українській правді" сказав, що Росія може планувати "невеликий ракетний удар" на 24 лютого, річницю повномасштабного вторгнення в Україну.

"Нічого незвичайного не буде. Звичайні намагання… Планується невеликий ракетний удар… 23-24 – у них дві дати. Повірте мені, ми таке пережили уже більше ніж 20 разів", – сказав Буданов.

"Можуть нагадати, як усе почалося"

До річниці повномасштабного вторгнення до України армія Росії може вдатись до чого завгодно, щоб нагадати, яким був початок війни, 24 лютого. Таку думку висловив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю Associated Press.

"Можна чекати будь-чого. І можливо ударів, і ще якихось провокаційних дій. Це ракетні удари по нашій інфраструктурі, на фронті. Ми готові до такого розвитку подій. Ми не довіряємо Москві та не довіряємо вже багато років", - зауважив Скібіцький.

Говорячи про ситуацію на фронті, він зауважив, що багато чого залежатиме від того, як пройдуть ці найближчі місяці і яких успіхів буде досягнуто, зокрема й українською стороною.

"Багато залежатиме від того, як пройдуть ці найближчі місяці і яких успіхів буде досягнуто, зокрема й наші власні. Тому що ми також плануємо свої бойові дії не на завтра і не післязавтра, а на певний період часу", - заінтригував він.

"Потрібно готуватися до всього"

Військовий експерт Павло Нарожний в інтерв'ю Radio NV висловив впевненість, що слід очікувати провокацій з боку РФ у річницю вторгнення.

"Якісь удари точно будуть на роковини війни, на 24 лютого. Тому обов’язково треба не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, бути готовим до всього. Зібрати якийсь мінімальний набір, який потрібен для того, аби пересидіти в бомбосховищі все. Бути готовим до того, що два-три дні бути більш-менш пильними", - заявив він.

За його словами, ППО перехоплює приблизно 90% усіх ракет, які летять, з тих, що ми можемо збивати, однак є деякі види ракет, які ППО України не може збивати. Це С-300, С-400, Х-22, балістичні ракети, "Іскандери" тощо.

"На жаль, у ворога вони все ще є і є в доволі помітній кількості. Тому не ігноруємо сигнали повітряної тривоги, готуємося до всього. Але я впевнений, що ми відносно легко переживемо ці роковини", - додав експерт.

Скільки ракет Росія уже випустила по Україні

Заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов на брифінгу 23 лютого повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення Росія випустила майже п’ять тисяч ракет по території України.

"Загалом від початку повномасштабної збройної агресії російськими окупаційними військами по об’єктах на території України завдано майже 5 тисяч ракетних і майже 3,5 тисячі авіаційних ударів", - сказав він.

За його словами, загарбники завдали майже 1,1 тисячі ударів із застосуванням безпілотників.

Громов також додав, що через початок "високоточного ракетного голодування" російські війська використовують протикорабельні крилаті ракети повітряного базування Х-22, так звані "вбивців авіаносців", для знищення житлових будинків українців.

Посилення заходів безпеки

В Україні посилюють заходи безпеки напередодні 24 лютого – річниці повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої держави.

Через ймовірні провокації та обстріли з боку РФ громадян закликають утриматися від відвідування місць масового скупчення, за можливості перейти на дистанційний режим роботи, а також обов’язково реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Так, у Херсонській області з 23 по 25 лютого підприємства та комунальні установи, за винятком об’єктів критичної інфраструктури, переходять на дистанційну форму роботи.

В області буде обмежена видача гуманітарної допомоги, грошових виплат у відділеннях Укрпошти. Правоохоронці посилено патрулюватимуть місця можливого скупчення людей.

Водночас у Києві останніми днями суттєво збільшилась кількість блокпостів, що може бути викликане посиленням заходів безпеки напередодні 24 лютого.

Про посилення заходів безпеки повідомили і представники влади інших регіонів.

Міністерство освіти та науки України рекомендувало протягом 22-24 лютого перевести навчання у дистанційний режим. Наразі відомо, що в Київ ухвалили рішення про перехід столичних шкіл на змішаний формат навчання протягом 22-24 лютого, а у Рівному, Черкасах, Івано-Франківську та Тернополі дітей перевели на дистанційку лише на два дні – 23 та 24 лютого. З 22-24 лютого 2023 року на дистанційне навчання також відправились школи та дитсадки Чернівців, Одеси, Ніжина, Волині та Броварів.

19 вересня 2024
Жорстоке зґвалтування підлітка на Полтавщині: хто та як намагався зам'яти справу
Україну сколихнули новини з невеличкого селища Котельва на Полтавщині, де місцеві підлітки палицею зґвалтували 12-річного хлопчика. Причому все це було записано на відео і надалі розповсюджено у соціа...
16 вересня 2024
МВС планує запровадити тотальний відеонагляд: чи варто хвилюватися українцям
До порядку денного Верховної Ради було включено законопроєкт про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки. У суспільстві це вже викликало певний резонанс, оскільки, мовляв, усі громадяни...
13 вересня 2024
Справа ексголови ОДА Резніченка може потопити кураторів "Велбуду" Тимошенка та Голика
НАБУ оголосило підозру колишньому голові Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку. Слідство вважає його причетним до масштабного розкрадання на дорожньому будівництві. Поки що він найвища посадова о...
09 вересня 2024
Хто такий Віктор Микита, та як зміниться регіональна політика ОП після його призначення
У рамках повного перезавантаження виконавчої та президентської вертикалі влади новим заступником керівника Офісу президента відповідальним за регіональну політику став Віктор Микита. На цю посаду він ...
Міський голова Житомира Сухомлин достроково склав повноваження
19 вересня 2024, 19:58
На Волині затримали чоловіка, який намагався ввезти в Україну десятки російських книг
19 вересня 2024, 19:44
Ворог вдарив по селищу Вільча на Харківщині: у свій день народження загинув місцевий чоловік
19 вересня 2024, 19:13
В ДСНС показали, як евакуюють людей з геріатричного пансіонату у Сумах після авіаудару
19 вересня 2024, 18:38
Авіаудар по пансіонату для літніх людей у Сумах: стало відомо про одного загиблого
19 вересня 2024, 18:25
Росіяни скинули авіабомбу на пансіонат для людей похилого віку у Сумах: є поранені
19 вересня 2024, 17:56
У Херсоні внаслідок атаки ворожого дрона важко поранений медпрацівник
19 вересня 2024, 17:23
На Хмельниччині зафіксували випадки екзотичної хвороби, яку переносять комарі
19 вересня 2024, 17:16
На Прикарпатті працівницю психоневрологічного інтернату підозрюють у побитті підопічної
19 вересня 2024, 16:52
Росіяни двічі за день обстріляли медзаклад на Сумщині, є поранені
19 вересня 2024, 16:36