Ворог запускає повітряні кулі над Україною: що це за об'єкти та яка їхня мета
RegioNews зібрав усі подробиці про те, що відомо про ці кулі та з якою метою їх запускають окупанти.
Збиття повітряних куль над Києвом
Як повідомили 15 лютого у пресслужбі Київської міської військової адміністрації, над Києвом виявлено близько 6 ворожих повітряних куль – протиповітряна оборона збила більшість із них.
"Попередньо, в повітряному просторі Києва було виявлено близько 6 ворожих повітряних цілей. За інформацією, яка уточнюється, це були повітряні кулі, які переміщуються в просторі під дією вітру. По усім повітряним цілям працювали засоби ППО. Більшість цих зондів були збиті", - зазначається у повідомленні.
В КМВА повідомляють, що повітряні кулі могли нести на собі кутові відбивачі та певне розвідувальне обладнання. Метою запуску куль, як припускають у КМВА, було виявлення та виснаження української ППО.
Остаточне визначення типу та характеристик літальних апаратів та їхнього обладнання буде після аналізу решток збитих об’єктів.
Де фіксувалися кулі
14 лютого у командуванні Повітряних сил поінформувало про повітряні кулі над Україною. Ворожі цілі фіксували над різними областями країни. Вони можуть бути різного розміру (діаметром метр-півтора).
Наступного дня, 15 лютого, повітряні цілі також помітили, зокрема в центральних областях. Через це в деяких регіонах оголошувалася повітряна тривога.
Що це за об'єкти та яка їхня мета
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що сьогодні на Київщині була оголошена повітряна тривога через повітряні кулі, які запустили росіяни. Повітряні сили "сканують небо" України і ведуть радіолокаційну розвідку простору.
"Ймовірно, це повітряні кулі з кутовими відбивачами, про які ми говорили нещодавно (12 лютого було зафіксовано над Дніпропетровщиною, – ред.). Українська Протиповітряна оборона радіолокаційно спостерігає ці повітряні цілі, які рухаються в повітряних потоках з невеликою швидкістю. В українському небі постійно чергує винищувальна авіація. Ситуація контрольована", - наголосив Ігнат.
За його словами, ці кулі можуть бути різного розміру (діаметром метр - півтора), але достатнього для підняття кутового відбивача. Росіяни використовують такі літаючі об’єкти для проведення розвідки, відволікання нашої ППО як хибна ціль. Радіолокаційні відбивачі на них є засобом збільшення помітності.
Інцидент у Молдові
Слід зазначити, що 14 лютого Молдова тимчасово закрила свій повітряний простір. Офіційно причину такого рішення у країні не назвали, однак у Мережі повідомляють, що причиною закриття повітряного простору став російський розвідувальний безпілотник, який залетів до повітряного простору Молдови.
На запитання, чи могли такі повітряні об’єкти стати причиною закриття повітряного простору над Молдовою, Ігнат зазначив, що не має інформації щодо цього, однак такі кулі теоретично можуть залетіти в простір сусідніх іноземних держав, оскільки змінюють напрямок залежно від сили і напрямку вітру.
Після кількагодинного закриття Молдова знову відкрила свій авіапростір, проте причини паузи так і не назвали.