Найбільша атака в історії енергетики: до чого готуватись та на скільки годин вимикатимуть світло
Яка нині ситуація з відключенням світла та чого очікувати українцям, розбирався RegioNews.
"Масовані ракетні удари 15 листопада та похолодання ще більше ускладнили ситуацію в енергосистемі", - йдеться в повідомленні Укренерго.
У компанії зазначили, що атака 15 листопада була найбільшою в історії енергетики від якої постраждали всі регіони України. Без світла залишилось близько 10 мільйонів людей залишилися. Найбільше - на Харківщині, Житомирщині, Рівненщині та Львівщині. Станом на ранок 16 листопада у більшості регіонів електропостачання було відновлено, принаймні частково.
Росія вдарила по всій території України 96 крилатими ракетами повітряного та морського базування (Х-101, Х-555, "Калібр"), керованими авіаційними ракетами Х-59, а також ударними дронами Shahed-136/131, "Оріон", "Орлан-10". ППО збила 77 ракет і 12 дронів.
Пуски 15 листопада росія здійснювала з Ростовської області, а також акваторії Чорного моря.
Найбільш складна ситуація на заході Україні, а також у центральному і північно-східних регіонах. Для стабілізації енергосистеми "Укренерго" було застосовано аварійні графіки відключень. Це дозволило запобігти повному знеструмленню країни, завив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Наслідки атаки
Всього, за 15 листопада росія завдала шкоди орієнтовно 30 об'єктам інфраструктури України. Зокрема, критичних ушкоджень внаслідок атаки 15 листопада зазнали три об'єкти енергетичної інфраструктури на Львівщині. Там після атаки без світла залишилися близько 700 тисяч будинків.
"До ліквідації займань було залучено 29 одиниць спецтехніки та понад 160 чоловік особового складу, які оперативно ліквідували займання", - розповіли в пресслужбі ДСНС України.
Окрім того, ракетний удар наробив лиха і звичайним мешканцям. Відомо, що ракети пошкодили дахи 3 житлових будинків, у 2 будинках вибило вікна, зруйнували російські снаряди та 1 гараж.
Внаслідок атак в Україні загинули 3 особи, зокрема, жінка загинула у Печерському районі Києва, внаслідок влучення ракети у житловий будинок. Ще 17 людей було поранено.
До чого готуватись
Наступні декілька днів будуть важкими: наближається похолодання і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж, розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Він закликав з розумінням ставитися до відключень, які будуть впроваджуватися по мірі необхідності.
"Ворог жорстокий і ми розуміємо, що на цьому він може не зупинитися. У нас є план реагування на різні ситуації, у тому числі й найгірші. Водночас українцям треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки", - додав він.
У свою чергу, аналітик енергетичних ринків Максим Білявський в ефірі загальнонаціонального телемарафону закликав українців готуватись до тривалих відключень світла - до восьми годин за раз.
"Це може тривати тиждень, а може навіть більше. Все буде залежати від матеріалів та фінансових ресурсів, які є в енергоексплуатувальних організацій", – додав Білявський.
Аби енергетики якомога швидше все полагодили та збалансували енергосистему, треба зменшити споживання електроенергії та сплачувати рахунки за неї.
Нагадаємо, 15 листопада росія завдала наймасовішого удару по території України. Окупанти випустили на нашій території понад 90 ракет та 10 іранських дронів "Шахед". Внаслідок атак були пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури у кількох регіонах. Однак, окрім них країна-агресор вкотре поцілила у житлові будинки у Києві, де внаслідок цього загинула жінка.
При цьому силам ППО всього вдалося збити понад 70 ворожих ракет.
Читайте також: Новий масований обстріл. Якого лиха наробили у регіонах ракетні звірства Путіна