ЗСУ знищили завод у Воронежі, де виготовляли електроніку для "Іскандерів" та Х-101
22 червня, підрозділи Повітряних сил ЗСУ завдали ударів по підприємству з виробництва компонентів російських ракет у Воронежі. Для ураження використовувалися високоточні крилаті ракети повітряного базування
Про це повідомив Генштаб ЗСУ, передає RegioNews.
Повідомляється, що це підприємство є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу. Воно виготовляє електроніку, що використовується в російських ракетах, зокрема для ОТРК "Іскандер".
Також, у рамках кооперації, завод здійснює виробництво й постачання електронної компонентної бази для російського ракетного озброєння та систем ППО.
Зокрема, транзисторних збірок та матриць для блоків крилатих ракет Х-101; напівпровідникових матриць для бортових цифрових обчислювальних машин БЦОМ "Заря-61М" у складі крилатих ракет 9М727 ОТРК "Іскандер-К"; діодів і транзисторних збірок для телевізійних каналів бойових машин ЗРГК "Панцирь-С1".
Продукція цього заводу використовується для виготовлення високоточної керованої зброї, якою росіяни завдають ударів по території України та вбивають мирних жителів.
Радник міністра оборони України і волонтер Сергій Стерненко опублікував у соцмережі Х відео наслідків атаки у Воронежі.
"У Воронєжі ракети атакували завод напівпровідникових приладів "Сборка". На місці влучання масштабна пожежа", - зауважив він.
У нас тут вкусняшка проісходіт (с).
— Serhii Sternenko (@sternenko) June 22, 2026
У Воронєжі ракети атакували завод напівровідникових приладів "Сборка". На місці влучання масштабна пожежа.
Підприємство, зокрема, виробляє "Панцир", деталі до ракет Іскандер-К та Х-101. pic.twitter.com/K2u0mdo4gO
Нагадаємо, що у ніч проти 21 червня українські дрони уразили морську логістику для перевезення нафти у Краснодарському регіоні і нафтобазу в тимчасово окупованій Керчі.
Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим












