UA | RU
31 березня 2025, 15:54

У Міносвіти та МВС розповіли, як розпізнати вербування дитини

фото: Міністерство освіти і науки України

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством внутрішніх справ підготувало рекомендації для батьків і освітян щодо виявлення ознак вербування дітей

Про це йдеться на сайті Міносвіти, передає RegioNews.

Зазначається, що агресор пропонує швидкий заробіток за виконання незначних на перший погляд завдань: від створення графіті та розклеювання листівок до більш серйозних злочинів, таких як підпали машин військових, трансформаторних підстанцій чи поштових відділень.

Тому у відповідь на загрозу в межах спільної програми "Безпечна школа", ініційованої Міністерством освіти та МВС, розроблено рекомендації для батьків і педагогів, щоб захистити молодь від ризику вербування.

Для батьків визначено кілька ключових ознак, які можуть свідчити про проблему:

  • Фінанси та майно. З'являються дорогі речі, гаджети або гроші незрозумілого походження.
  • Зміни в поведінці. Дитина стає замкнутою, проводить більше часу в соцмережах чи уникає відкритих розмов про своє онлайн-життя.
  • Інтереси. Може виникнути надмірна зацікавленість військовою тематикою, політичними подіями чи критичною інфраструктурою.
  • Нові зв'язки. Підозрілі знайомства, які можуть спонукати до незаконної діяльності.
  • Розмови про заробіток. Наївна віра в "легкі гроші" через інтернет чи невідомих людей.

З метою профілактики батькам радять:

  1. Відстежувати, які ресурси дитина використовує в інтернеті, в яких месенджерах спілкується, а також цікавитися її новими знайомствами, особливо онлайн.
  2. Розвивати довірливі стосунки, цікавитися її захопленнями та колом спілкування, щоб швидко реагувати на можливу небезпеку.
  3. Роз'яснювати дитині, що швидкі гроші часто приховують ризики та можуть привести до серйозних наслідків.
  4. Навчати обачливості в соцмережах: не ділитися особистою інформацією, використовувати налаштування приватності й уникати контактів із незнайомцями.
  5. Розповідати про відповідальність за незаконні дії.
  6. Навчати розуміти механізми вербування та усвідомлювати їхні можливі наслідки.

Педагогам натомість рекомендують проводити заняття з медіаграмотності, критичного мислення та безпечного користування соцмережами й месенджерами. А також бути уважними до змін у поведінці учнів, появи підозрілих знайомств чи незрозумілого майна.

Нагадаємо, нещодавно, в Тернополі правоохоронці затримали 14-річну школярку, яку підозрюють у спробі організувати вибух поблизу районного відділу поліції.

Читайте також: Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...