UA | RU
25 жовтня 2024, 15:57

Уряд затвердив план боротьби з корупцією в МСЕК, — Шмигаль

фото: t.me/Denys_Smyhal

На виконання рішень РНБО та Президента України Кабінет Міністрів затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК)

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля у Telegram.

Відповідно до плану:

  1. Медико-соціальні експертні комісії в тому вигляді, як вони існують, будуть ліквідовані вже цього року.
  2. Створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК. Три наступні місяці триватимуть перевірки.
  3. У листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.
  4. Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.
  5. МОЗ та Мінсоцполітики мають невідкладно винести на Уряд законопроєкти щодо комплексної реформи МСЕК.

"У цьому плані дуже чітко прописані строки і відповідальні за його виконання. Це питання має бути серед пріоритетних для всіх міністерств та особисто міністрів. За результатами виконання рішень Президента та РНБО будуть відповідні висновки", — додав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що 49 прокурорів Хмельницької облпрокуратури оформили інвалідність. Медіа оприлюднили перелік імен усіх прокурорів. Після скандалу керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника було звільнено з посади.

Згодом Міністерство охорони здоровʼя за підсумками перевірки скасувало частину висновків про встановлення інвалідності військовозобовʼязаним, які були надані центрами медико-соціальної експертизи (МСЕК).

Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Серед ухвалених рішень – ліквідація МСЕК до кінця цього року.

Після засідання РНБО генеральний прокурор України Андрій Костін оголосив про свою у відставку з посади.

Перші результати службового розслідування показали, що найбільше прокурорів отримали групи інвалідності у Хмельницькій і Черкаській областях.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що було звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров'я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.

У середу, 23 жовтня, через скандал із МСЕК звільнили Олександра Завроцького, директора Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОВА.

Сьогодні, 25 жовтня, стало відомо, що на Рівненщині звільнили сімох керівників МСЕК.

Крім того, після скандалу з фейковими інвалідностями з керівництва Податкової служби звільняються 16 людей.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...