Справа Коломойського: детективи БЕБ завершили досудове розслідування
Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у справі бізнесмена Ігоря Коломойського щодо невнесення 5,8 мільярда гривень у касу ПриватБанку. Матеріали справи відкрили стороні захисту
Про це повідомили пресслужби Бюро економічної безпеки та Офісу Генерального прокурора.
Правоохоронні органи не назвали імені фігуранта розслідування, згадавши його "відомим олігархом". Однак за матеріалами справи стає зрозуміло, що йдеться про Ігоря Коломойського.
Олігарху оголосили підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191):
- службове підроблення;
- незаконні дії з документами на переказ, іншими засобами доступу до банківських рахунків;
- легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;
- привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
"Стороні захисту відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення", — повідомили в Бюро економічної безпеки.
Нагадаємо, 15 вересня Коломойському повідомили про нову підозру - йдеться про справу в незаконному заволодінні 5,8 млрд гривень. За даними слідства, у період з 2013 до 2014 року Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн. Для цього він створив злочинне угруповання, що складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.
Також, олігарху Ігорю Коломойському вручили нову підозру у справі про розкрадання 9,2 млрд гривень "ПриватБанку". Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили про підозру колишньому кінцевому бенефіціару ПАТ КБ "Приватбанк" Коломойському і п'ятьом його колишнім топменеджерам у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.
24 вересня Шевченківський районний суд Києва офіційно підтвердив наявність в олігарха Ігоря Коломойського паспорта громадянина Ізраїлю. Це сталося під час зміни йому запобіжного заходу і збільшення розміру застави з 509,9 млн грн до 3,89 млрд грн.
24 жовтня Шевченківський суд Києва відхилив клопотання захисту Ігоря Коломойського про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, залишив альтернативу - внесення застави у 3,9 млрд гривень, та відправив на медобстеження.
У справі Коломойського детективи Бюро економічної безпеки допитали понад 100 осіб. Серед допитаних є колишні та діючі співробітники ПриватБанку: інкасатори, касири та менеджмент.
18 липня Шевченківський райсуд Києва продовжив бізнесмену Ігорю Коломойському тримання під вартою до 2 вересня. Як альтернатива, він може внести заставу — 1,9 мільярда гривень.