Понад 700 тисяч українців зняли з безпідставного "розшуку" в Резерв+, – Міноборони
![](https://devb.regionews.ua/static/img/6/7/675_8_605x320_1_605x320.jpg)
У реєстрі "Оберіг" 710 тисяч громадян без юридичних підстав мали статус "в розшуку". Проблему розвʼязали завдяки застосунку Резерв+, де військовозобовʼязані можуть оновити свої дані
Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передає RegioNews.
Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку. Черногоренко уточнила, що у разі зняття з "розшуку", до ТЦК звертатись не потрібно. У відомстві порадили повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус.
Зазначається, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку — наприклад, ігнорували "повістки", ТЦК зверталось до Національної поліції. Але, як наголосила Черногоренко, фактично кількість таких звернень становить близько 25%.
Згідно із законодавством такий "розшук" мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.
Так, статус "в розшуку", безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.
"На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без Резерв+ виправити їх було б майже неможливо", – заявила посадовиця та зауважила, що саме застосунок звернув увагу Міноборони на прогалини у реєстрі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за кілька тижнів інформацію із застосунку Резерв+ прирівняють до військово-облікового документа, що матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий військовий квиток або приписне свідоцтво.
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)