UA | RU
28 березня 2024, 10:51

В Україні планують запустити держпрограму стимулювання виробництва будматеріалів з відходів від руйнувань

Фото: Facebook Олена Шуляк

В Україні хочуть запровадити систему стимулів для бізнеса, який погодиться зайти у сферу переробки та повторного використання будівельних відходів. У Парламенті розглядають цю можливість через величезні обсяги будівельного сміття, що утворилося внаслідок руйнувань

Про це на зустрічі з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України і Європейською Бізнес Асоціацією повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії "Слуга Народу” Олена Шуляк, інформує RegioNews.

За її словами, надважливо такі відходи не закопувати і не спалювати, оскільки через їх специфіку це може призвести до погіршення екологічної ситуації, адже через тривалий період розкладання будматеріали є одними з найнебезпечніших джерел забруднення ґрунту та водних ресурсів. З іншого боку, не можна бездумно розкидати ці відходи по всій території України, допоки вони не стануть сировиною.

"Є досвід інших країн, де вже зараз частка переробки будівельних відходів становить в середньому близько 50% від загального обсягу виробництва будматеріалів. Україна може не лише перейняти цей досвід, а і частково забезпечити себе будівельними матеріалами, необхідними для відбудови”, - переконана голова профільного комітету.

Парламентарка пояснила - бізнес здебільшого розуміє, що відходи від руйнувань можуть бути основою для виготовлення будматеріалів і він готовий до цього навіть попри те, що це дорожче за виготовлення будматеріалів в традиційний спосіб. Водночас, додала Шуляк, перероблення такого сміття - процес складний, тому потрібна нова державна програма, яка підтримуватиме компанії, які підуть в таку переробку і потім буде використовувати їхній продукт в дорожньому, або в цивільному господарстві.

"Це можуть бути або якісь фіскальні методи, наприклад, зниження податків, або інші стимули, зокрема і фінансові. Як варіант це може бути і запровадження обов‘язкового використання іншими виробниками частини такого переробленого сміття. Зараз ще немає єдиної позиції з приводу того, як саме держава буде стимулювати бізнес, заходити в цю сферу, але точно є розуміння, що це потрібно робити. Тож щодо методів стимулювання ведуться дискусії. Загалом, це величезний ринок, тому підходи бізнесу, який працюватиме саме в цій сфері, будуть змінюватись”, - підкреслила Олена Шуляк.

Народна депутатка додала - нині вже створено документ, в якому прописаний алгоритм первинного сортування і первинного зберігання такого сміття. Але тепер потрібно створити основу для підготовки повторного використання цих відходів для всієї країни – первинного очищення, демонтажу і подальшого сортування. Зокрема, враховуючи те, що вже був негативний досвід, коли на території однієї з областей відходи від руйнування декількох житлових будинків були просто подроблені і утворилася мішанина з дерева, залізобетону, бетону, цегли, скла, пластику, тому повторно використати такі відходи вже неможливо.

"Тому, якщо ми говоримо про повторне використання для виробництва тих чи інших будівельних матеріалів, потрібно розуміти, що первинна переробка надзвичайно важлива – вона має бути дуже якісною. Інакше таке будівельне сміття повторно використати ми просто не зможемо", – резюмувала Олена Шуляк.

Нагадаємо, раніше очільниця партії "Слуга Народу” Олена Шуляк розповіла, що в Україні працюють над створенням нового виборчого законодавства. Йдеться про законодавчі умови для проведення не тільки місцевих виборів, але й повоєнних виборів президента та Верховної Ради. Зокрема, розглядають можливість переформування виборчих округів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...
На Харківщині нетверезий водій за 5000 грн намагався відкупитися від поліцейських
01 квітня 2025, 18:22
Ексначальник Рівненського ТЦК, який цілувався в кабінеті з колегами, працює в ТЦК на Закарпатті
01 квітня 2025, 18:10
В Одесі судитимуть 37-річного чоловіка за убивство, крадіжку велосипеда та пограбування ломбарду
01 квітня 2025, 17:59
Китай розпочав свою гру: напередодні розмови Трамп-Путін щодо перемирʼя Сі їде в Москву
01 квітня 2025, 17:55
Працівник ТЦК із Одещини може сісти на 5 років через хабар
01 квітня 2025, 17:45
Жителька Харківщини крала гроші померлого родича з окупованих територій
01 квітня 2025, 17:33
На Донеччині війська РФ вдарили по житловим будинкам: виникла пожежа, є руйнування
01 квітня 2025, 17:25
Двоє закарпатців побили і пограбували чоловіка в Тернополі
01 квітня 2025, 17:22
На Київщині викрили піарників, які працювали на близьке оточення Путіна
01 квітня 2025, 17:11
За три місяці РФ скинула на Україну понад 10 тисяч КАБів
01 квітня 2025, 17:01