UA | RU
16 лютого 2024, 23:36

Мобілізація засуджених — міністр юстиції окреслив свою позицію

фото: Denis Malyuska/Facebook

Вже тисячі громадян України, які мають судимість, виявили бажання приєднатися до ЗСУ. Серед них є й ті, хто відбуває довічне ув’язнення

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі Радіо Свобода, передає RegioNews.

Він уточнив, що наразі щонайменше 50 тисяч осіб через погашену судимість не перебувають на обліку в ТЦК і СП, згідно з чинним законодавством.

"Такі громадяни, як не дивно, чомусь не підлягають військовому обліку. І йдеться про десятки тисяч, щонайменше 50 тисяч громадян, які якимось чином уникають мобілізації, не підпадають під радари ТЦК, бо вони колись там скоїли злочин. На перших етапах війни відбулося помилування понад 300 засуджених, які приєдналися до лав Збройних сил, з різним результатом", — сказав міністр.

Малюська також заявив, що розуміє ризики, які можуть нести такі люди. З цього питання Мін'юст готовий проводити відповідні перевірки та аналіз, а потім ділитися інформацією з ТЦК і судом. Міністр зазначає, що для цього все одно потрібні зміни в законодавстві.

"Для тих, хто у в’язниці, наш механізм не передбачає, що, наприклад, ТЦК скаже: "о, ти корупціонер, виходь на свободу, ми тебе забираємо". Що стосується тих, хто перебуває у в’язниці - ми припускаємо, просимо депутатів підтримати ініціативу, щоб це був складніший механізм, де був би задіяний і суд, і прокурор, і ми дали оцінку, чи можна таку людину відпустити на вимогу ТЦК, щоб вона йшла воювати", — заявив Малюська.

Міністр упевнений, що особи із судимістю можуть бути залучені не тільки до бойових дій, а й до іншої роботи, необхідної в ЗСУ. За його словами, це залежить від того, за якою статтею засуджено людину.

14 лютого Малюська заявив, що питання не полягає в тому, скільки охочих є серед засуджених вступити до ЗСУ.

"Ніхто їх не планує питати. Принаймні, така наша позиція. Це обов’язок кожного громадянина — захищати державу", — сказав він.

Нагадаємо, раніше у Нацполіції заявили, що військовозобов'язані, які отримали умовні терміни покарання за ухилення від військової служби, й надалі підлягають мобілізації.

16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики