Екстрадиція в Україну: експерт розповів про етапи цієї процедури
Юрист кримінальної практики LCF Law Group Максим Бехало розповів, що екстрадиція - процедура видачі людини державі, яка розшукує її для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку
Як інформує RegioNews, про це йдеться у матеріалі ZN.UA.
Експерт пояснив, що тривати цей процес може не один рік.
Екстрадиція, за словами Бехала, складається з чотирьох етапів:
- офіційне звернення до запитуваної держави щодо встановлення місця перебування особи, яку необхідно видати, та власне видача такої особи;
- перевірка обставин, що можуть перешкоджати видачі;
- ухвалення рішення щодо запиту;
- фактична передача такої особи під юрисдикцію запитуючої держави.
"Перевірку обставин, що перешкоджають видачі та ухваленню рішення щодо запиту, здійснює компетентний орган країни — зазвичай це Міністерство юстиції, - продовжив експерт, - але може бути й інший державний орган, усе залежить від законодавства відповідної країни".
Нещодавно голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що тих чоловіків, які виїхали за кордон за допомогою підроблених довідок про "непридатність" до мобілізації можуть екстрадувати до України і покарати їх відповідно до законодавства.
Раніше повідомлялось, що в Україні змінили правила перетину державного кордону для студентів та курсантів.
Нагадаємо, що в Україні воєнний стан та загальна мобілізація були продовжені до 15 листопада. Частина із військовозобов'язаних можуть повторно отримати повістки. Хто у списку.