У ВЛК пояснили, де будуть служити чоловіки з ВІЛ та розладами психіки
З 25 серпня було затверджено новий розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядкувало проходження служби обмежено придатним. Стало відомо, де ці категорії призовників зможуть служити
Ситуацію пояснили у військово-лікарських комісіях, повідомляє RegioNews з посиланням на ТСН.
Журналісти видання поцікавилися у ВЛК Деснянського району Києва, чи можуть бути мобілізовані чоловіки, які мають легкі короткотривалі прояви психічних розладів. Є побоювання, що така особа може ще більше постраждати під час ворожих обстрілів або запанікувати, і відкрити вогонь по своїх.
"Коли людині ставлять діагноз — той, чи інший психічний розлад, і визначають ступінь придатності до військової служби, то у висновку ВЛК комісія пише, що особа придатна або непридатна проходити службу у певних видах військових формувань. Наприклад, може бути виключення, що військовозобов’язаний не може проходити службу у десантних військах або у ВМС. Це обов’язково вказується у рішенні ВЛК — така людина не може проходити службу в таких-то родах військ. І вже на підставі цього висновку, коли людина пройшла ВЛК, військкомат на основі цього рішення вирішує до якої саме частини направляти мобілізованого для проходження служби", — пояснив Юрій Менджерес, голова ВЛК Деснянського району.
У Деснянському ВЛК також пояснили, де саме можуть служити мобілізовані з психічними розладами.
"З легким психічним захворюванням людина може проходити службу, наприклад, у тилу — займаючись паперовою роботою, або знаходитися поруч з зоною бойових дій — ремонтуючи техніку. Але при цьому не брати участь безпосередньо у бойових діях", — розповів Менджерес.
Служба у ЗСУ ВІЛ-інфікованих людей викликає острах, що у разі поранення такий військовослужбовець може заразити побратимів чи медиків, які надаватимуть йому допомогу.
"Якщо особу мобілізують з таким діагнозом, то питання переливання крові, вирішуватиметься безпосередньо медичною військовою частиною, де людина буде проходити службу. Якщо ж така людина отримає поранення, то це вже зона відповідальності військових медичних частин", — пояснив Юрій Менджерес.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який передбачає скасування відстрочки від мобілізації для студентів-чоловіків з 30-річного віку.
RеgioNews розбирався, як відбувається проходження військово-лікарських комісії і з якими діагнозами військовозобов'язаних визнають непридатними до служби.