UA | RU
14 грудня 2020, 18:35

Від початку окупації в Криму зникли 44 людини, - правозахисники

Також є проблема з неотриманням свідоцтв про народження та смерті людей
Також є проблема з неотриманням свідоцтв про народження та смерті людей
Фото з відкритих джерел

Правозахисники зафіксували понад 40 випадків зникнення людей на території окупованого Криму, щонайменше 105 тисяч дітей на території півострова не отримали свідоцтв про народження через проблеми з доступом до адмінпослуг.

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Інтерфакс Україна.

Правозахисники зафіксували 44 факти насильницького зникнення людей на окупованій території АРК, мінімум 105 тисяч дітей на території півострова не отримали свідоцтв про народження через проблеми з доступом до адмінуслуг.

З початку окупації, з 2014 року тільки наша організація зафіксувала 44 факти насильницьких зникнень, 15 осіб досі не знайдені,- розповіла в понеділок в ході онлайн-конференції координаторка юридичного напряму Крим SOS Ольга Куришко.

За словами менеджерки з адвокації центру прав людини ZMINA Олени Луньової, правозахисники також відзначають проблему з неотриманням свідоцтв про народження та смерті людей на окупованій території.

Ми даємо в звіті оціночну кількість дітей, які проживають на окупованій території Криму і не мають свідоцтв про народження - як мінімум 105 тисяч таких дітей. ...55 тисяч дітей не отримали документи і залишилися жити на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, вони народилися після 2014 року, - розповіла вона.

У свою чергу правовий аналітик БФ "Право на захист" Анастасія Одинцова звернула увагу на проблему відшкодування цивільним особам збитків , заподіяних конфліктом.

З початку конфлікту більше 3 тисяч осіб (цивільних) загинули і понад 7 тисяч цивільних осіб були поранені. Багато будинків було зруйновано - понад 20 тисяч, - сказала вона.

Правозахисниця зазначила, що вирішенню питання відшкодування збитків перешкоджає відсутність реєстру зруйнованого майна та постраждалих осіб. Дані, якими оперують правозахисники в Україні, спираються на дані управління верховного комісара ООН з прав людини.

Коли ми не знаємо, скільки осіб фактично постраждало, ми не можемо формувати бюджет. Також відсутнє повністю поняття "громадянське обличчя, яке постраждало внаслідок конфлікту". Тобто, люди можуть отримувати якісь пільги і компенсації тільки на підставі закону про статус ветеранів війни, - підкреслила Одинцова.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд переходить до розслідування справи України.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...
В Україні різко подорожчала капуста - яка причина
12 квітня 2025, 02:55
На Черкащині кіт вже п'ять років працює чиновником
12 квітня 2025, 01:55
Мобілізований учасник Нацвідбору на Євробачення показав, як виглядає зараз
12 квітня 2025, 00:55
На Львівщині чоловік ледь не помер через забуту їжу
11 квітня 2025, 23:55
На Дніпропетровщині судитимуть чоловіка за побиття 76-річної жінки до смерті
11 квітня 2025, 23:45
Перевищила швидкість: на Житомирщині судили водійку, яка спровокувала смертельну ДТП
11 квітня 2025, 23:25
Сподіваюсь, влітку менше снігу буде: українці "підірвали" соцмережі мемами про погоду навесні
11 квітня 2025, 23:15
Європейські країни бояться відправляти миротворців в Україну без підтримки США
11 квітня 2025, 22:45
На Житомирщині люди кинули у сміттєвий бак керівника лікарні
11 квітня 2025, 21:59
Хоч хтось радіє: рятувальники повеселили українців кумедною реакцією на сніг навесні
11 квітня 2025, 21:45