UA | RU
30 березня 2020, 18:43

Коронавірус в Україні: з'явився тривожний прогноз

Епідемія коронавірусу в Україні найближчим часом не піде на спад: її пік очікують у другій половині квітня
Епідемія коронавірусу в Україні найближчим часом не піде на спад: її пік очікують у другій половині квітня
Фото: Pixabay

Про це інформують RegioNews із посиланням на "Обозреватель”.

Найбільше хворих на COVID-19 очікують у 20-х числах квітня, поділився прогнозом лікар-інфекціоніст, екс-директор Центру здоров’я Володимир Курпіта. Такі висновки він зробив, проаналізувавши динаміку епідемії в Італії, Китаї та Іспанії.

"Якщо в Китаї перші випадки захворювання з’явилися на початку грудня, а офіційно про них заявили наприкінці грудня, то пік захворювання там випав на 8 лютого. Тобто через два місяці. Якщо взяти до уваги, що в Україну інфекцію ввезли на початку березня, пік можемо очікувати десь у 20-х числа квітня”, - зазначив Курпіта.

Додає, що упродовж наступних трьох місяців на коронавірус перехворіє до 5% світового населення. А восени 2020 року слід очікувати другу хвилю пандемії коронавірусу.

Тим часом спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров'я говорять про те, що від коронавірусу помре 3,4% людей з підтвердженим діагнозом.

Американський епідеміолог Джастін Лесслер в інтерв'ю The Washington Post зазначив, що пандемія COVID-19 розтягнеться на 6-12 місяців. За найгіршими прогнозами триватиме кілька років. За цей час вірус не зникне. але люди, що перехворіли, набудуть імунітет. Також висока ймовірність того, що науковцям вдасться розробити та впровадити у серійне виробництво вакцину проти "китайського” грипу.

Професор медицини в університеті Східної Англії Пол Хантер в розмові з журналістами The Guardian прогнозує, що наприкінці червня коронавірус зменшить свою активність. Але в листопаді цього року слід очікувати нових спалахів.

Своє бачення ситуації найближчим часом висловив і президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до українців 29 березня. Очільник держави розповів про три сценарії. У першому випадку слід очікувати від 3 до 5% одночасно інфікованих. Це ті обсяги, з якими здатні впоратися українські медики. Другий сценарій передбачає, що на лікарняних ліжках із підтвердженим діагнозом "атипова пневмонія” опиняться 25% українців. У третьому випадку COVID-19 інфікується половина населення країни. Це означатиме колапс для вітчизняної медицини.

Як писали RegioNews раніше, у столиці станом на 30 березня зафіксовано 102 випадки захворювання коронавірусом, упродовж доби виявлено ще 20 підтверджених випадків.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей