UA | RU
30 березня 2020, 18:43

Коронавірус в Україні: з'явився тривожний прогноз

Епідемія коронавірусу в Україні найближчим часом не піде на спад: її пік очікують у другій половині квітня
Епідемія коронавірусу в Україні найближчим часом не піде на спад: її пік очікують у другій половині квітня
Фото: Pixabay

Про це інформують RegioNews із посиланням на "Обозреватель”.

Найбільше хворих на COVID-19 очікують у 20-х числах квітня, поділився прогнозом лікар-інфекціоніст, екс-директор Центру здоров’я Володимир Курпіта. Такі висновки він зробив, проаналізувавши динаміку епідемії в Італії, Китаї та Іспанії.

"Якщо в Китаї перші випадки захворювання з’явилися на початку грудня, а офіційно про них заявили наприкінці грудня, то пік захворювання там випав на 8 лютого. Тобто через два місяці. Якщо взяти до уваги, що в Україну інфекцію ввезли на початку березня, пік можемо очікувати десь у 20-х числа квітня”, - зазначив Курпіта.

Додає, що упродовж наступних трьох місяців на коронавірус перехворіє до 5% світового населення. А восени 2020 року слід очікувати другу хвилю пандемії коронавірусу.

Тим часом спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров'я говорять про те, що від коронавірусу помре 3,4% людей з підтвердженим діагнозом.

Американський епідеміолог Джастін Лесслер в інтерв'ю The Washington Post зазначив, що пандемія COVID-19 розтягнеться на 6-12 місяців. За найгіршими прогнозами триватиме кілька років. За цей час вірус не зникне. але люди, що перехворіли, набудуть імунітет. Також висока ймовірність того, що науковцям вдасться розробити та впровадити у серійне виробництво вакцину проти "китайського” грипу.

Професор медицини в університеті Східної Англії Пол Хантер в розмові з журналістами The Guardian прогнозує, що наприкінці червня коронавірус зменшить свою активність. Але в листопаді цього року слід очікувати нових спалахів.

Своє бачення ситуації найближчим часом висловив і президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до українців 29 березня. Очільник держави розповів про три сценарії. У першому випадку слід очікувати від 3 до 5% одночасно інфікованих. Це ті обсяги, з якими здатні впоратися українські медики. Другий сценарій передбачає, що на лікарняних ліжках із підтвердженим діагнозом "атипова пневмонія” опиняться 25% українців. У третьому випадку COVID-19 інфікується половина населення країни. Це означатиме колапс для вітчизняної медицини.

Як писали RegioNews раніше, у столиці станом на 30 березня зафіксовано 102 випадки захворювання коронавірусом, упродовж доби виявлено ще 20 підтверджених випадків.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...