UA | RU
10 квітня 2023, 16:17

Комітет Ради підтримав виселення УПЦ МП з Почаївської лаври

фото з відкритих джерел

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної ради рекомендував парламенту схвалити постанову з рекомендацією Кабміну розірвати з УПЦ МП договір оренди комплексів споруд Почаївської лаври

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на прес-службу парламенту.

Комітет вирішив, що назву постанови №9179 варто викласти більш коректно, а саме: "Про звернення Верховної ради України до Кабінету міністрів України про розірвання з Почаївською Свято-Успенською лаврою договору про безоплатне користування комплексом споруд Почаївської лаври".

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, на сьогодні Почаївська лавра є джерелом "русского міра" на території ставропігійного монастиря в Україні. Вона вже тривалий час перебуває у юрисдикції Української Православної церкви московського патріархату і стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату.

До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. В оренду Українській православній церкві московського патріархату Почаївську лавру передали у 2003 році. Договір про оренду уклали на 49 років, і діє він діє до 2052 року. Однак є підстави його розірвати.

Як зазначають депутати, історичний розквіт Почаївського монастиря припав на грекокатолицький період - 1712-1831 роки. У 20-40 роках XVIII століття тут були побудовані двоповерхові корпуси келій із трапезною. А в 1771–1791 роках споруджений головний храм монастиря – Успенський собор, будівництво якого фінансував магнат Микола Потоцький, що став ченцем Почаївського монастиря.

Однак у 1832 році російська імперська влада звинуватила греко-католиків в антицарських виступах і незаконно відібрала Почаївську лавру у ченців-Василіан, заселивши натомість своїх православних ченців, які вірно служили московському цареві, що стало відкритим грабунком з боку російського уряду.

"Зараз, у час російсько-української війни, якраз на часі розірвати з Українською православною церквою московського патріархату договір оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Перебування Почаївського монастиря у володінні церкви московського патріархату нівелює не лише українську історію, а й Українську церкву загалом", - йдеться в документі.

Питання ж про те, яка з конфесій після припинення договору оренди повинна проводити богослужіння в Почаївській Успенській лаврі, - Православна церква України та Українська Греко-католицька церква, можуть вирішити за взаємною згодою. Це можуть бути почергові богослужіння або ж передача одній і другій церкві певних частин споруд комплексу, зазначається в документі.

Нагадаємо, у Хмельницькому після побиття військового священниками Московського патріархату депутати міськради позбавили землі храми УПЦ МП.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
В Івано-Франківську троє неповнолітніх вбили 19-річного хлопця
16 квітня 2025, 13:01
Зброя, гранати й боєприпаси: у Києві викрили таємне сховище правоохоронця
16 квітня 2025, 12:56
Атака на Херсон: п'ятьох людей поранено, рятувальники показали наслідки
16 квітня 2025, 12:36
4 млрд грн на житло для ветеранів: у "Слузі Народу" пояснили, як отримати компенсацію
16 квітня 2025, 12:34
Онлайн-казино під виглядом телестудії: у Києві викрили підпільний заклад
16 квітня 2025, 12:20
Знищені МТЛБ, "Солнцепьок" і БМП: прикордонники відбили російські штурми під Вовчанськом
16 квітня 2025, 12:00
Статистика безпліддя: як поширена ця проблема та як її вирішувати
16 квітня 2025, 11:57
Кохання без перешкод: вісім військових пар вже одружилися онлайн
16 квітня 2025, 11:45
Росіяни минулої доби поранили п'ятьох жителів Донеччини
16 квітня 2025, 11:39
ВР продовжила дію воєнного стану й мобілізації ще на три місяці
16 квітня 2025, 11:25