UA | RU
26 вересня 2020, 17:13

Катастрофа АН-26 під Харковом: останні подробиці

На борту літака перебувало 27 осіб - 20 курсантів Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ імені Кожедуба і 7 членів екіпажу.
На борту літака перебувало 27 осіб - 20 курсантів Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ імені Кожедуба і 7 членів екіпажу.
Фото: ДСНС

У справі про катастрофу військового літака АН-26 у Харківській області призначили понад 50 експертиз.

Про це стало відомо за підсумками засідання Кабінету міністрів, передає RegioNews.

На місці аварії працює слідча група на чолі з Державним бюро розслідувань - понад 50 слідчих. Призначено вже на сьогодні понад 50 експертиз різного плану", - повідомив віце-прем'єр-міністр і голова Урядової комісії із розслідування обставин катастрофи Олег Уруський.

Він додав, що слідчі органи здійснили виїмку всіх документів, які будуть залучені до проведення слідчих дій. Крім того, власну комісію для розслідування причин катастрофи створило Міністерство оборони.

Також Уруський повідомив, що ідентифікація тіл загиблих у катастрофі займе до трьох тижнів, оскільки тіла вкрай понівечені.

Тіла знаходяться у вкрай понівеченому стані. Фактично усі вони обгорілі. І на сьогоднішній момент ідентифікацію жодного тіла здійснити не вдалося", - сказав він.

Уруський також додав, що "чорні скриньки" літака розміщені у хвості літака, і поки що до них немає доступу. Він зазначив, що представники ДСНС зможуть дістатися до бортових самописців, як тільки будуть завершені роботи з тілами загиблих.

За словами заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, місце авіакатастрофи оглядатимуть мінімум два дні, а уламки шукають у радіусі 5 км.

Найскладніша ситуація сьогодні у нас з ідентифікацією тіл, тому що, на жаль, всі обгорілі. Будемо призначати по всіх тілах ДНК-експертизи, якнайшвидше залучати всіх експертів, щоб можна було ідентифікувати людей і вжити подальших заходів", - сказав Татаров.

Він також повідомив, що у зв'язку з катастрофою літака президент України Володимир Зеленський доручив провести перевірку всіх оборонних контрактів, які пов'язані із закупівлею військової техніки.

Президент також видав розпорядження про припинення всіх навчальних польотів до з'ясування причин катастрофи.

За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, звіт Урядової комісії про результати розслідування авіакатастрофи військового літака в Харківській області має бути підготовлений до 25 жовтня.

Також у пресслужбі СБУ повідомили, що працівники української спецслужби відтворили хронологію катастрофи військового літака АН-26.

Відомо, що навчальні польоти почалися 25 вересня о 18:50 і повинні були тривати до 22:50. За попередньою інформацією, курсанти безпосередньо не здійснювали керування літаком.

Після проходження частини маршруту в 20:38 він (командир екіпажу - ред.) доповів керівнику польотів про відмову лівого двигуна, о 20:40 - запросив заходження на посадку, в 20:43 - пройшов дальній привід, о 20:45 - сталася авіакатастрофа", - повідомили в СБУ.

Нагадаємо, 25 вересня, під Харковом, поблизу Чугуєва сталася авіакатастрофа - розбився військовий літак АН-26.

За станом на 23.00 25 вересня відомо про 22-х загиблих і чотирьох виживших, які у вкрай важкому стані госпіталізовані в лікарню, рятувальна операція триває.

Відомо, що президент Володимир Зеленський прибуде на місце авіакатастрофи під Харковом .

Джерело в Міноборони припустило, що причиною падіння літака могла стати несправність двигуна.

По состоянию на утро 26 сентябр спасатели нашли "черные ящики" и еще одно тело, на месте катастрофы продолжаются поисковые работы. Також за фактом катастрофи літака була відкрита кримінальна справа.

Пізніше в ДБР назвали 4 основні причини авіакатастрофи на Харківщині. Як повідомили в ДСНС, на місці аварії було знайдено тіла ще двох курсантів, таким чином, рятувальники знайшли тіла всіх загиблих.

23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
ЗМІ оприлюднили фото уламків нової балістичної ракети, якою РФ била по Дніпру
24 листопада 2024, 18:23
Росіяни завдали ракетного удару по Чернігівщині: дані ОВА про наслідки
24 листопада 2024, 17:48
Внаслідок нової атаки дронів на Київщині виникла пожежа на підприємстві
24 листопада 2024, 17:20
Російські військові вдерлися у квартиру у Торецьку та розстріляли з автомата двох жінок
24 листопада 2024, 16:51
Померла третя дитина з родини, яка отруїлася грибами на Тернопільщині
24 листопада 2024, 16:24
В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні на 18-метровій висоті
24 листопада 2024, 15:51
Правоохоронці заявляють про хвилю диверсій проти співробітників поліції, — ЗМІ
24 листопада 2024, 15:19
На Рівненщині 13-річного хлопчика засипало піском на сміттєзвалищі, він загинув
24 листопада 2024, 14:54
Дипломат розповів про рішення Туреччини, яке врятувало Одесу та Миколаїв від російської окупації
24 листопада 2024, 14:16
У Мостиськах на Львівщині у дворі будинку підірвали гранату
24 листопада 2024, 13:42