UA | RU
09 жовтня 2023, 15:01

У ГУР розповіли нові подробиці операції зі звільнення "вишок Бойка"

фото: ГУР

Співробітники ГУР успішно звільнили дві бурові газодобувні платформи, відомі як "платформи Бойка". Вони розташовані на шельфі Чорного моря, між островом Зміїний та західним узбережжям Криму

Цей крок є важливим етапом у підготовці до операції на Тарханкуті. Про це повідомляє командир підрозділу ГУР "Артан" Віктор Торкотюк, передає RegioNews.

За його словами, росіяни з 2014 року використовували їх як допоміжні позиції для ППО та радіорозвідки.

Група ГУР успішно виконала завдання зі звільнення "платформ Бойка" з високою швидкістю. Після звільнення на цих платформах було створено штаб та своєрідну базу для підготовки до подальшої операції на Кримському півострові.

"Росіяни побачили, що ми там знаходимося і намагалися атакувати з винищувача. Але стріляли з простої гармати, тож дістати не змогли. Коли наші хлопці вистрілили з ПЗРК та пошкодили літаку крило, той полетів. Росіяни боялися до нас наближатися", – розповів Торкотюк.

Також контроль над "вежами Бойка" допоміг уночі 13 вересня вдарити по судноремонтному заводу у Севастополі. Внаслідок цього великий десантний корабель окупантів та їх підводний човен, здатний вести вогонь крилатими ракетами, отримали критичні пошкодження.

На думку експертів, українські бомбардувальники, що били по севастопольському заводу, заходили в пуск своїх ракет Storm Shadow саме з боку бурових платформ.

Крім того, льотчикам допоміг і той факт, що 23 серпня на західному узбережжі Криму модифікована українська ракета Нептун знищила сучасний російський комплекс ППО С-400 "Тріумф" вартістю 1,2 мільярда доларів.

Цю поразку майже в режимі реального часу демонстрував безпілотник ГУР, що завис прямо над комплексом. Російська ППО мала збити його першим, але якимось чином цього вдалося уникнути.

Глава Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан зазначив, що завдяки поверненню контролю Києва над "вежами Бойка" також став можливим прохід суден з українським зерном, що виходить із портів Одещини після виходу Росії із зернової угоди.

Нагадаємо, раніше Підрозділи Головного управління розвідки Міноборони провели унікальну спецоперацію, унаслідок якої Україна повернула під контроль газові та нафтові платформи в Чорному морі між Кримом та Одесою. Ці об'єкти більш відомі під назвою "вишки Бойка"

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...