UA | RU
09 січня 2024, 14:48

У Міноборони заявили, що розривають договори з компаніями скандального Гринкевича

фото: lviv.media

Міністерство оборони України розриває усі договори, укладені з компаніями, які пов'язані із затриманим правоохоронцями львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем. Одного з найбільших постачальників Міноборони підозрюють у схемах із закупівлею одягу та білизни для ЗСУ, які завдали державі збитків на понад мільярд гривень. А також — у пропозиції 500 тисяч доларів хабаря одному із керівників Головного слідчого управління ДБР

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на заяву заступника міністра оборони України Віталія Половенка під час прес-конференції на тему "Легка промисловість - за прозорі закупівлі: українському захиснику - українську форму!".

"Позиція така, що після публікації в ЗМІ Міністерством оборони було зразу прийнято рішення стосовно розривання тих договорів, які було укладено", - відповів він на питання щодо позиції Міноборони стосовно скандалу навколо Гринкевичів.

У чому звинувачують Ігоря Гринкевича

29 грудня 2023 року у пресслужбі Державного бюро розслідувань повідомили про затримання львівського бізнесмена — за словами правоохоронців, той пропонував співробітнику Бюро хабар у розмірі пів мільйона доларів США. За даними ДБР, що хабар мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.

Кілька місяців тому правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для Збройних сил. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на суму у понад 1,5 мільярда гривень.

"Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень залучено підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 мільярда гривень та, відповідно, зриву постачання", — зазначила радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Шість контрактів були повністю не виконані. Щонайменше за сімома договорами підприємства поставили товар на склади військових частин у невеликій кількості, але отримали державні гроші за повне виконання зобов'язань. Також правоохоронці встановили, що вісім договорів були виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

"Аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. За попередніми оцінками сума збитків може сягати понад 1 мільярда гривень", — повідомила Сапьян.

Вже 30 грудня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше працівники Державного бюро розслідувань спільно з СБУ повідомили про нову підозру колишньому заступнику міністра оборони України та ще двом експосадовцям відомства у розтраті майже 950 млн гривень державних коштів на закупівлі бронежилетів для армії.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...
Понад 350 нових зразків озброєння допустили до експлуатації у ЗСУ у 2025 році
01 квітня 2025, 11:37
Хвилина мовчання в Києві: на білбордах з’являтимуться нагадування
01 квітня 2025, 11:12
На Вінниччині судитимуть посадовицю ТЦК та її спільника, які побили військовозобов’язаного
01 квітня 2025, 10:50
Трагедія у Львові: під колесами трамвая загинув чоловік
01 квітня 2025, 10:48
На Закарпатті прикордонники затримали громадянина Сенегалу, який намагався втекти на велосипеді з Угорщини
01 квітня 2025, 10:39
В Україні запрацював електронний кабінет ВЛК: що потрібно знати
01 квітня 2025, 10:35
Американська точка зору на хронологію війни 2022-2024
01 квітня 2025, 10:28
На Одещині шукали 13-річну дівчину
01 квітня 2025, 10:21
Повітряні сили розкрили, якою зброєю РФ атакувала Україну
01 квітня 2025, 10:11
Ресторани, "Бентлі" та вілла: ЗМІ дізналися подробиці розкішного життя в Іспанії бізнесмена Ігоря Фельдштейна
01 квітня 2025, 10:00