Найбільше прокурорів з інвалідністю – у Хмельницькій і Черкаській областях, – ОГП
Перші результати службового розслідування показали, що найбільше прокурорів отримали групи інвалідності у Хмельницькій і Черкаській областях
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, передає RegioNews.
"За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій. Згідно з опрацьованою на цей час інформацією, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення. В Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення", – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, у решті прокуратур та в Офісі генпрокурора цей показник не перевищує 10%.
Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах – від 5 до 10%.
В Офісі генпрокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті.
По кожному з цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана правова оцінка.
Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що 49 прокурорів Хмельницької облпрокуратури оформили інвалідність. Медіа оприлюднили перелік імен усіх прокурорів. Після скандалу керівника Хмельницької обласної прокуратури було звільнено з посади.
Згодом Міністерство охорони здоровʼя за підсумками перевірки скасувало частину висновків про встановлення інвалідності військовозобовʼязаним, які були надані центрами медико-соціальної експертизи (МСЕК).
Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Серед ухвалених рішень – ліквідація МСЕК до кінця цього року.
Після засідання РНБО генеральний прокурор України Андрій Костін оголосив про свою у відставку з посади.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що було звільнено керівництво Центральної медико-соціальної експертної комісії та керівники профільного департаменту Міністерства охорони здоров'я, який відповідає за координацію діяльності МСЕК.