У Хмельницькому зафіксували смерть від екзотичної хвороби, яку переносять комарі
На Хмельниччині зафіксували першу смерть від лихоманки Західного Нілу. У лікарні в Хмельницькому жінка померла він менінгоенцефаліту, який виник як ускладненні хвороби
Про це повідомили у Хмельницькій інфекційній лікарні, передає RegioNews.
У медзакладі розповіли, що у вересні на лікуванні у них з підтвердженим діагнозом гарячки Західного Нілу лікувались шість пацієнтів - чотири чоловіки та дві жінки. Пацієнтів госпіталізували, у них були такі симптоми - різке підвищення температури тіла до 39,9 С, головний біль, біль у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкість, нудоту.
Одну із пацієнток лікарям не вдалося врятувати через пізнє звернення за медичною допомогою та розвиток важкого ускладнення гарячки - менінгоенцефаліту. Решта п'ятеро пацієнтів одужали та були виписані з лікарні.
Також відомо про ще один випадок лихоманки у чоловіка, який лікувався в іншому лікувальному закладі Хмельницького.
У чотирьох пацієнтів був діагностований менінгоенцефаліт, двоє пацієнтів мали гарячково-суглобову форму хвороби. Вік захворілих - від 20 до 70 років, п'ятеро з них - жителі міста.
Головним джерелом та резервуаром вірусу в природі є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносниками захворювання можуть бути певні види комарів, які можуть передати вірус людині або тварині. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.
Лихоманка Західного Нілу починається гостро – з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. У важких формах можуть розвиватися менінгіт чи енцефаліт.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Києві зафіксовано три летальні випадки серед хворих на лихоманку Західного Нілу. А загалом від початку літа госпіталізували з цією інфекцією 17 людей.