UA | RU
16 лютого 2024, 18:15

На Харківщині госпіталізували чоловіка з симптомами сказу, він в реанімації

фото: wallpaperflare.com

На Харківщині до медиків звернувся чоловік з симптомами сказу. Незадовго до початку захворювання його вкусив кіт

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

"У чоловіка з Чугуївського району Харківської області 14.02.2024 з’явились ознаки захворювання характерні для сказу – підвищення температури тіла слабкість, водобоязнь, аерофобія. Хворий госпіталізований, перебуває на стаціонарному лікуванні", - йдеться у повідомленні.

Під час епідрозслідування з'ясувалося, що чоловіка покусала його власна кішка, яка згодом загинула. За медичною допомогою хворий не звертався.

Як розповіла "Суспільному" директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота, хворий перебуває в реанімації.

Вона розповіла, що востаннє у Харківській області був зафіксований випадок сказу у березні 2022 року.

Сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.

Щоб запобігти зараженню тварин на сказ, їм треба щорічно робити профілактичні щеплення.

В установі нагадують, у разі укусу тварини необхідно звернутися до найближчого травмпункту для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною.

Зазвичай графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Антирабічна вакцина є якісною й безоплатною, тож пацієнт не має платити за таку вакцинацію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Сарнах на Рівненщині підтвердили сказ у домашнього кроля, він вкусив власницю. Це перший випадок хвороби в районі у 2024 році.

16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики