Житель Черкащини помер від інфекції, яка передається через укуси комарів
На Черкащині вперше зафіксували випадок зараження лихоманкою Західного Нілу. Інфікувався 65-річний житель Уманського району
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Коли чоловікові встановили діагноз, він перебував на лікуванні в одному з медзакладів Київ. Медикам не вдалося врятувати життя інфікованого чоловіка.
На території України фіксується зростання кількості випадків зараження лихоманкою Західного Нілу. Зокрема, випадки інфікування були на території Київської та Полтавської областей, а також міста Києва.
Що це за інфекція
Геморагічна гарячка Західного Нілу є вірусним захворюванням. Воно передається через укуси комарів. У разі важкого перебігу хвороби інфіковані люди мають гарячку, запаленням мозкових оболонок, лімфаденопатію, ураженням слизових оболонок, екзантему.
Ця хвороба має сезонність - вона більш характерна для літньо-осіннього періоду. Частіше нею хворіють сільські жителі, а також люди, які займаються полюванням.
Джерелом гарячки Західного Нілу найчастіше стають птахи (17 видів перелітних птахів переносять інфекцію), які мають у крові високі концентрації вірусу.
Переносниками захворювання є численні види комарів, які заражаються, кусаючи інфікованих птахів. Відповідно, заражені комарі можуть перенести через укус інфекцію до людини.
Інфікована людина не є заразною для інших людей.
Які симптоми
Лихоманка Західного Нілу у більшості випадків протікає безсимптомно. Лише приблизно у 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання. Інфікована людина має високу температуру, головний біль, біль у горлі, м'язах та суглобах. Також може бути слабкість, нудота і діарея. У деяких випадках з'являються висипання на тілі, фіксується збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи.
Чи є профілактика
У регіонах, де поширена ця хвороба, проводять заходи з винищення комарів. А для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах та репеленти.
Специфічного лікування хвороби не існує. Також наразі не існує вакцини від цього захворювання.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Києві фіксується значне зростання кількості випадків госпіталізації хворих на коронавірус.