Жителька Черкащини посварилася з працівниками ТЦК через повістки депутатам – подробиці скандалу
У селі Поташ, що на Уманщині, виник скандал довкола опублікованого місцевою жителькою відео спілкування із працівниками місцевого ТЦК. Авторка Галина Сіпко намагалася змусити військових відвідати сесію сільської ради та вручити депутатам повістки, проте отримала відмову
Про це пише RegioNews з посиланням на сайт "Про все”.
Відео поширилося у Telegram-каналах. Частина користувачів підтримали жінку, інші звинуватили її у грі на користь ворога.
Галина Сіпко розповіла, що взялася за депутатів після того, як її чоловіку дорікнули нібито в ухиленні від служби.
"Я до них підійшла якраз в день, коли була сесія сільської ради. Мене почали звинувачувати, що там блокпост і я не маю права знімати їх на відео і що мене притягнуть до відповідальності. Після цього до мене телефонували і звинувачували, що я колаборантка і паплюжу країну по всіх пабліках. Я відповіла, що я маю претензію до влади, а не до країни. Мій чоловік вже 2 роки воює. Перед сесією всі депутати з’їжджалися на своїх іномарках і нікого з них не зупинили. А от фуру і чоловіків на простих "Жигулях” зупиняли. Тому я й просила працівників ТЦК навідатися на сесію, де сиділо 16 молодих чоловіків”, – розповіла жінка.
Ще перед спілкуванням із працівниками ТЦК жінка поцікавилася, чому місцевих депутатів не викликають пройти ВЛК.
Голова Маньківської громади Валерій Івасюк у коментарі пояснив, що депутати – важливі у житті громади, адже вони допомагають наповнювати бюджет.
"Щоб приймалися колегіальні рішення в громаді, треба, аби була більшість депутатів. Водночас двоє служили в армії і один побував у полоні. Багато депутатів є товаровиробниками, фермерами. Вони виконують продовольчу програму. Це другий фронт, адже треба годувати народ. Плюс наповнюють бюджет, платячи податки. А цю жінку я добре знаю. Вважаю, вона виконує завдання однієї політичної партії. Її зять сам зараз живе за кордоном”, - відповів посадовець.
Голова громади визнав, що кілька депутатів мають довідки про інвалідність й вважає, що ті заховалися за цей статус. Також підтверджує втечу одного з депутатів за кордон.
У Черкаському обласному ТЦК пояснюють, що ті депутати, хто не має бронювання та права на відстрочку, підлягають мобілізації на загальних підставах. Проте, хто саме користується таким правом – є інформацією з обмеженим доступом. Також військові прокоментували фільмування та публікацію працівників ТЦК, пояснюючи, що такі дії під час воєнного стану є забороненими та наражають на небезпеку захисників.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що жителя Вінницької області судили за ухилення від мобілізації. Чоловік заявив, що він хворий, але не може лягти на стаціонар через конфлікт з військкоматом. Очевидці розповіли, що під час візиту у ТЦК чоловік погрожував накласти на себе руки