UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 1479

Косюк Юрій Анатолійович

Український бізнесмен
Український бізнесмен

Народився Юрій Косюк 27 травня 1968 року в місті Катеринопіль Черкаської області.

Освіта

Після закінчення школи вступив до Київського інституту харчових технологій. Отримав диплом лише через сім років, закінчивши виш о 1992 році (інженер з переробки м'яса та молока). Навчання Косюк змушений був переривати через призов до армії.

Кар'єра і бізнес

Із 1991 року – брокер Київської товарної біржі. Вже на наступного року Косюк заснував перше підприємство з переробки м'яса на Черкащині. Компанія збанкрутувала.

1995 року створив Бізнес-центр харчової промисловості (БЦПП), президентом якого був до 1999 року. БЦПП провадив діяльність на внутрішньому та експортному ринках зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

1998 року Юрій Косюк заснував ЗАТ "Миронівський хлібопродукт" (із 2006-го – ВАТ).

У 2001 році на ринок виходить торгова марка "Наша ряба".

Миронівський хлібопродукт (МХП) входить до числа провідних агропромислових компаній України. Основна діяльність групи – розведення птиці, виробництво та продаж продуктів із м'яса курки. Крім того, група займається виробництвом соняшникової олії, свіжої яловичини преміум-класу, ковбасних виробів та копченостей, вирощування кукурудзи, соняшнику, пшениці, ріпаку, фруктів.

Із липня 2014 року Президент України Петро Порошенко призначив Юрія Косюка першим заступником глави Адміністрації Президента України. На посаді Косюк займався матеріально-технічним забезпеченням та логістикою силових відомств.

8 грудня 2014 року Порошенко звільнив Косюка та призначив своїм позаштатним радником.

16 грудня 2014 року Косюк знову призначений головою правління "МХП".

18 травня 2019 року Порошенко остаточно звільнив Косюка з посади свого позаштатного радника.

Активи за кордоном

"МХП" володіє двома переробними підприємствами в Словаччині та Нідерландах, а також словенською Perutnina Ptuj — найбільшою птахівничою компанією країни.

Сім'я

Дружина Олена Косюк працює в "МХП" директором департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції. Подружжя виховує сина Івана, 2000 року народження.

Скандали

У 2015 році журналісти з’ясували, що в 2009 році в селі Хотів у передмісті Києва поблизу Хотівського городища скіфської епохи (кінець VI – початок IV століть до нашої ери) Косюк почав будувати власний палац впритул до парку "Феофанія". Городище має статус археологічної пам’ятки України з 1965 року. Як вважають журналісти, ця територія була виведена за межі пам’ятника археології та могла мати цінність на предмет історичних знахідок, а саме будівництво знищило частину городища. У 2008 році площа архітектурної пам’ятки зменшилася вдвічі, а 13 гектарів землі сільська рада безкоштовно передала під забудову. Проте Косюк відхрещується від звинувачень та, на його думку, маєток розташований не на території городища.

Пізніше журналісти з’ясували, що Косюк їздить автівкою на роботу зі свого маєтку через заповідний парк "Феофанія", попри те, що він виключно пішохідний, а рух автотранспорту там заборонено (за деякими винятками, у які не входить пан Косюк), так само і його співробітники та друзі їздили через цей парк.

У листопаді 2018 року ЗМІ повідомили те, що мільярдер Косюк виганяє з "Нашої ряби" працівників, які виглядають нещасними. Ця новація викликала бурю обговорень у ЗМІ та соцмережах.

У 2019-2020 роках Антимонопольний комітет кілька разів згадував компанії Косюка в контексті зловживання монопольним становищем. Мова йшла щодо компанії Косюка і розслідування про відмивання понад 700 млн грн.

Попри війну з Росією, за даними ЗМІ, Косюк продовжував торгувати з ворожою країною. Він уклав угоду з компанією "Воронеж Агро Холдинг" по якій передав росіянам 40000 гектарів землі в Росії, а натомість отримав 60000 гектарів землі у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Та й крім цього, анексія Криму ніяк не зачепила бізнес Косюка на півострові. Він начебто там і залишився власником підприємств "Дружба народів Нова" та "Кримська фруктова компанія", які функціонують на півострові.

Статки

У 2021 році український журнал Forbes оцінював статки Косюка у 780 млн дол., а у 2022 році вже в 520 млн дол. Якщо ж у перший рік повномасштабної війни бізнес Косюка суттєво постраждав, то вже на другий рік став він прибутковим. Під час війни бізнесмен експортує свою продукцію на ринки Євросоюзу та продає дешевше, чим викликає обурення місцевих конкурентів. Також ведеться робота над відкриттям виробництва в Саудівській Аравії.

У 2020 році Юрій Косюк продав свою яхту Garson, щоб покрити збитки компанії. За неї він виручив близько 24 млн євро. Також він виставив на продаж 85-метрову яхту Ace за 119 млн євро. Невідомо, чи вдалося її продати. Велика яхта Косюка являла собою плавучу пʼятипалубну віллу з вертолітним майданчиком. Вона може прийняти на борт 10 гостей і 30 членів екіпажу.


21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
Коригували ворожий вогонь з акаунтів своїх родичів: СБУ затримала агенток російської розвідки
21 листопада 2024, 14:50
В Україні запровадили додаткові черги відключення електроенергії
21 листопада 2024, 14:45
Зеленський підтвердив застосування Росією нової ракети по Дніпру
21 листопада 2024, 14:14
У Кривому Розі зросла кількість постраждалих внаслідок ракетного удару
21 листопада 2024, 13:42
Удар МБР по Дніпру: ракети, які до руйнувань додають переляку в Європі та США
21 листопада 2024, 13:40
Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту, – Міненерго
21 листопада 2024, 13:31
У Карпатах намело до пів метра снігу
21 листопада 2024, 13:15
Росіяни скинули авіабомбу на Костянтинівку: пошкоджені багатоповерхівки, є поранені
21 листопада 2024, 12:56
На Херсонщині через російські обстріли загинула жінка
21 листопада 2024, 12:50
Удар по Кривому Рогу: 15 поранених, серед них – підлітки
21 листопада 2024, 12:20