UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 1479

Косюк Юрій Анатолійович

Український бізнесмен
Український бізнесмен

Народився Юрій Косюк 27 травня 1968 року в місті Катеринопіль Черкаської області.

Освіта

Після закінчення школи вступив до Київського інституту харчових технологій. Отримав диплом лише через сім років, закінчивши виш о 1992 році (інженер з переробки м'яса та молока). Навчання Косюк змушений був переривати через призов до армії.

Кар'єра і бізнес

Із 1991 року – брокер Київської товарної біржі. Вже на наступного року Косюк заснував перше підприємство з переробки м'яса на Черкащині. Компанія збанкрутувала.

1995 року створив Бізнес-центр харчової промисловості (БЦПП), президентом якого був до 1999 року. БЦПП провадив діяльність на внутрішньому та експортному ринках зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

1998 року Юрій Косюк заснував ЗАТ "Миронівський хлібопродукт" (із 2006-го – ВАТ).

У 2001 році на ринок виходить торгова марка "Наша ряба".

Миронівський хлібопродукт (МХП) входить до числа провідних агропромислових компаній України. Основна діяльність групи – розведення птиці, виробництво та продаж продуктів із м'яса курки. Крім того, група займається виробництвом соняшникової олії, свіжої яловичини преміум-класу, ковбасних виробів та копченостей, вирощування кукурудзи, соняшнику, пшениці, ріпаку, фруктів.

Із липня 2014 року Президент України Петро Порошенко призначив Юрія Косюка першим заступником глави Адміністрації Президента України. На посаді Косюк займався матеріально-технічним забезпеченням та логістикою силових відомств.

8 грудня 2014 року Порошенко звільнив Косюка та призначив своїм позаштатним радником.

16 грудня 2014 року Косюк знову призначений головою правління "МХП".

18 травня 2019 року Порошенко остаточно звільнив Косюка з посади свого позаштатного радника.

Активи за кордоном

"МХП" володіє двома переробними підприємствами в Словаччині та Нідерландах, а також словенською Perutnina Ptuj — найбільшою птахівничою компанією країни.

Сім'я

Дружина Олена Косюк працює в "МХП" директором департаменту технології, якості та безпеки харчової продукції. Подружжя виховує сина Івана, 2000 року народження.

Скандали

У 2015 році журналісти з’ясували, що в 2009 році в селі Хотів у передмісті Києва поблизу Хотівського городища скіфської епохи (кінець VI – початок IV століть до нашої ери) Косюк почав будувати власний палац впритул до парку "Феофанія". Городище має статус археологічної пам’ятки України з 1965 року. Як вважають журналісти, ця територія була виведена за межі пам’ятника археології та могла мати цінність на предмет історичних знахідок, а саме будівництво знищило частину городища. У 2008 році площа архітектурної пам’ятки зменшилася вдвічі, а 13 гектарів землі сільська рада безкоштовно передала під забудову. Проте Косюк відхрещується від звинувачень та, на його думку, маєток розташований не на території городища.

Пізніше журналісти з’ясували, що Косюк їздить автівкою на роботу зі свого маєтку через заповідний парк "Феофанія", попри те, що він виключно пішохідний, а рух автотранспорту там заборонено (за деякими винятками, у які не входить пан Косюк), так само і його співробітники та друзі їздили через цей парк.

У листопаді 2018 року ЗМІ повідомили те, що мільярдер Косюк виганяє з "Нашої ряби" працівників, які виглядають нещасними. Ця новація викликала бурю обговорень у ЗМІ та соцмережах.

У 2019-2020 роках Антимонопольний комітет кілька разів згадував компанії Косюка в контексті зловживання монопольним становищем. Мова йшла щодо компанії Косюка і розслідування про відмивання понад 700 млн грн.

Попри війну з Росією, за даними ЗМІ, Косюк продовжував торгувати з ворожою країною. Він уклав угоду з компанією "Воронеж Агро Холдинг" по якій передав росіянам 40000 гектарів землі в Росії, а натомість отримав 60000 гектарів землі у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. Та й крім цього, анексія Криму ніяк не зачепила бізнес Косюка на півострові. Він начебто там і залишився власником підприємств "Дружба народів Нова" та "Кримська фруктова компанія", які функціонують на півострові.

Статки

У 2021 році український журнал Forbes оцінював статки Косюка у 780 млн дол., а у 2022 році вже в 520 млн дол. Якщо ж у перший рік повномасштабної війни бізнес Косюка суттєво постраждав, то вже на другий рік став він прибутковим. Під час війни бізнесмен експортує свою продукцію на ринки Євросоюзу та продає дешевше, чим викликає обурення місцевих конкурентів. Також ведеться робота над відкриттям виробництва в Саудівській Аравії.

У 2020 році Юрій Косюк продав свою яхту Garson, щоб покрити збитки компанії. За неї він виручив близько 24 млн євро. Також він виставив на продаж 85-метрову яхту Ace за 119 млн євро. Невідомо, чи вдалося її продати. Велика яхта Косюка являла собою плавучу пʼятипалубну віллу з вертолітним майданчиком. Вона може прийняти на борт 10 гостей і 30 членів екіпажу.


31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...
У Запоріжжі юрист "торгував" фейковими документами для ухилянтів
01 квітня 2025, 21:25
Російський безпілотник атакував Херсон: поранена жінка
01 квітня 2025, 21:00
У Бельгії скасували показ проросійського фільму після звернення України
01 квітня 2025, 20:37
Під Києвом вибухнув електросамокат: що відомо
01 квітня 2025, 20:30
Підозра окупантам: росіяни викрали ветерана АТО прямо з його будинку
01 квітня 2025, 20:22
Росіяни вдарили з міномета по селу на Херсонщині: загинув чоловік
01 квітня 2025, 20:10
Депортували з Польщі: затримано проросійського політолога, який поширював фейки про Україну
01 квітня 2025, 19:55
На Буковині чоловік вкрав гроші, які були для лікування важкохворої дитини
01 квітня 2025, 19:45
Росіяни атакували Нікополь з артилерії: поранені 3 цивільних, серед них ― дитина
01 квітня 2025, 19:40
"Переплатили" 14 мільйонів: отримав підозру посадовець Укртранснафти
01 квітня 2025, 19:32
 
Абрамович Ігор Олександрович
Екснардеп ВРУ (ІХ скликання)
Фукс Павло Якович
Скандальний бізнесмен
Аллахвердієва (Кормишкіна) Ірина Валеріївна
Колишня нардепка, засуджена за незаконне збагачення
Всі досьє »