Третяк Олександр Віталійович
Профіль у Facebook
Народився 13 грудня 1985 у селі Липне Волинської області.
Освіта
2003-2008 рр. – навчався в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука, історико-філологічний факультет, кафедра романо-германської філології, спеціальність – Мова та література (англійська).
2007-2010 рр. – навчався у Львівській богословській семінарії, магістр практичного богослов’я.
Кар’єра
2007 р. – прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академії християн віри євангельської (ХВЄ) на посаду викладача. А вже в 2012 році став наймолодшим ректором цієї семінарії та Академії християн Віри Євангельської.
У 2008-2016 рр. був учасником волонтерських поїздок в африканські країни – зокрема Гану та Буркіна-Фасо, де працював в будинках для дітей-сиріт і брав участь у реалізації освітніх та медичних проєктів для дітей.
Із 2014 року як волонтер доставляв гуманітарні вантажі на лінію фронту в зону АТО. Допомагав забезпечити українських захисників також формою, оптикою, взуттям і захисними шоломами.
У 2017-2019 рр. – керівник Руху Реформації в Рівненській області. Також був ведучим суспільно-просвітницької програми "Інша перспектива" на телеканалі "Рівне-1".
У 2018 р. координував ходу за традиційні сімейні цінності, яку назвали "Святом сім'ї".
Загалом гостро критикує рух ЛГБТ+. У своїх постах у Facebook називав його представників збоченцями, а сам рух "агресивною ідеологією", підтримував акції проти "Маршу рівності". Не підтримує ратифікацію Стамбульської конвенції про запобігання домашнього насильства, бо вважає, що вона "руйнує сімейне законодавство" та є малоефективною в боротьбі з домашнім насильством.
Із 2019 р. – координатор спілки релігійних та громадських організацій "Всеукраїнський собор" у Рівненській області. Того ж року відзначився виступом на сесії міської ради, коли просив заборонити рекламу Хелловіну в Рівному, яка, на його думку, пропагує суїцид і насилля.
Політичний бекграунд
Із 24 листопада 2020 р. – міський голова Рівного від "Європейської солідарності". Переміг у другому турі виборів, обійшовши кандидата від партії "Рівне разом" Віктора Шакирзяна. Після обрання запропонував Шакирзяна на посаду секретаря міськради, хоча раніше стверджував, що той використовував брудні технології проти нього під час виборів. Третяк такий крок пояснив об'єднанням на благо міста.
В інтерв'ю BBC-Україна Третяк розповідав, що перед виборами до нього зверталися представники різних партій зі пропозиціями йти на вибори, зокрема і від президентської "Слуги народу". Деякі місцеві ЗМІ пов’язували рішення Третяка балотуватися від "ЄС" з постаттю Олександра Турчинова, який керував штабом "ЄС" і має схожі з ним погляди. Третяк же казав, що давно знає Турчинова, але наполягав, що не спілкується з ним надто близько і що той на нього не впливає. У 2022-му місцеві ЗМІ писали про віддалення партії "ЄС" від Третяка.
Вже 1 вересня 2023 р. Олександр Третяк був звільнений із посади.
Сім’я
Обоє батьків Олександра Третяка 1958 р.н., пенсіонери, раніше працювали лікарями "швидкої допомоги". Олександр має двох сестр та брата, який мешкає у США та має там бізнес.
Дружина – Ольга, 1989 р.н. працювала медсестрою в Рівненському обласному центрі служби крові. Наразі не працює через проблеми зі здоров’ям. Дружина мера – найстарша з 14-ти дітей у своїх батьків Сергія та Людмили Германів. П’ятеро її братів і сестер живуть і працюють в Німеччині. Тесть мера – один із засновників Рівненського обласного фонду "Відродження", теща – одна з керівників цього фонду.
Подружжя виховує сина Данила, 2012 р.н.
Скандали
Називаючи себе "наймолодшим ректором в Україні", наразився на критику опонентів під час виборчої кампанії на посаду мера в 2020 р. Опоненти дослідили, що очолювана ним Академія – це не навчальний заклад, а лише релігійна організація, оскільки не включена до державного Реєстру суб’єктів освітньої діяльності та не має акредитації і відповідної ліцензії. Так само сам Третяк не може бути ректором, оскільки для цього треба мати науковий ступінь не нижче доктора філософії (кандидат наук), вчене звання – не нижче доцента та 10 років науково-педагогічного стажу (стаття 42, Закон України "Про вищу освіту"). Олександр Третяк не відповідав тоді жодному з цих критеріїв.
У 2022 році НАЗК склало на Третяка протокол про адміністративне правопорушення за те, що міська рада невчасно та не повністю відповіла на запит НАБУ. Рівненський міський суд врешті закрив цю справу.
Раніше того ж року місцеве видання "Четверта влада" звернулося із позовом в Рівненський районний суд, оскільки міська влада не надала їм інформацію щодо того, кому з прокурорів Рівненський міськвиконком надав 13 квартир.
У 2023 році суд першої інстанції визнав Третяка винним у корупційному адмінправопорушенні й на рік усунув з посади міського голови Рівного. Йдеться про справу щодо призначення премій і надбавок керуючій справами міськвиконкому, яка під час виборчої кампанії внесла до кандидатського фонду Третяка 45 тисяч гривень.
Третяк неодноразово заперечував провину по цій справі. Він назвав вирок "знущанням із закону" та "тиском на місцеве самоврядування" і заявив, що має намір подати апеляцію.
Раніше НАЗК склало три протоколи на мера Рівного, у яких вбачали конфлікт інтересів: щодо повернення собі премій, голосування за призначення керуючою справами виконкому та призначення їй премій і надбавок. Перші два протоколи суд закрив за відсутністю складу порушення та за строками давності.
- 18:23 24 листопада ЗМІ оприлюднили фото уламків нової балістичної ракети, якою РФ била по Дніпру
- 17:48 24 листопада Росіяни завдали ракетного удару по Чернігівщині: дані ОВА про наслідки
- 17:20 24 листопада Внаслідок нової атаки дронів на Київщині виникла пожежа на підприємстві
- 16:51 24 листопада Російські військові вдерлися у квартиру у Торецьку та розстріляли з автомата двох жінок
- 16:24 24 листопада Померла третя дитина з родини, яка отруїлася грибами на Тернопільщині
- 15:51 24 листопада В Одесі через відключення світла діти застрягли на атракціоні на 18-метровій висоті