Токарєв Костянтин Олександрович
Костянтин Токарєв народився 9 вересня 1959 року в Харкові.
Освіта
У 1981 році закінчив Харківський національний автомобільно-дорожній університет за спеціальністю Автомобільні дороги, отримав кваліфікацію інженера.
Кар’єра
Після завершення навчання почав працювати старшим майстром будівельного управління № 850 системи "Дондорстрой" міста Красноград (нині – Берестинський) Харківської області. Невдовзі був призначений секретарем Красноградського райкому комсомолу, що за мірками радянських часів – початок блискучої кар’єри. Але вона не мала розвитку через розпад СРСР.
У в бурхливі 90-ті Костянтин Токарєв не загубився, а почав пробувати себе в бізнесі. Перше підприємство, яке він заснував на початку 90-х, було невеличкою фірмою з автомобільного ремонту та постачання запасних частин.
Зараз бізнес Костянтина Токарєва – це близько 40 компаній, які спеціалізуються на торгівлі автомобілями різного класу й типу, авторемонті, наданні транспортних послуг, будівництві. Всі разом вони називаються міжнародною автомобільною холдинговою компанією "Соллі Плюс", а Костянтин Токарєв в ній – основний співвласник, бенефіціар, президент.
"Соллі Плюс" продає та обслуговує автомобілі багатьох провідних світових брендів. Особлива гордість холдингу та особисто Костянтина Токарєва – відреставровані фахівцями "Соллі" чотири раритетні "Мерседеси" 1937, 1942, 1944 та 1958 років.
У травні 2023 року Костянтин Токарєв реєструється також як фізична особа підприємець з основним видом діяльності – консультування з питань комерційної діяльності та управління. Варто зазначити, що розгалуженість бізнесу Токарєва та статус ФОП – досить типова ознака наявності схеми оптимізації податків.
Депутат від "Партії регіонів"
У 2006 та 2010 роках Костянтин Токарєв балотувався до Харківської міської ради від проросійської "Партії регіонів". Двічі був обраний від цієї політичної сили, що явно гарантувало йому тоді безперешкодне ведення бізнесу в усіх сенсах як мінімум у місті Харків. 27 вересня 2013 року він достроково вийшов зі складу депутатів. Після цього до політичної діяльності не повертався. Натомість активно долучився до громадської діяльності.
Токарєв є співзасновником Храківського дипломатичного клубу, входить у правління Всеукраїнської Федерації кінного спорту, фінансує аматорський футбольний клуб "Соллі Плюс", створений на основі купленого у 2010 році ФК "Електроважмаш".
У 2015 році Костянтин Токарєв став почесним консулом Литовської республіки в місті Харків.
Скандали
Справжній образ Костянтина Токарєва виглядає зовсім не таким світлим, якщо детально заглибитися в ті скандали, в які часто потрапляли холдинг "Соллі Плюс" та його багаторічні бізнес-партнери, для яких, м’яко кажучи, "гроші не пахнуть".
Рейдерство ринку в Харкові
Останній із найбільших скандалів навколо Костянтина Токарєва розгорнувся якраз під час повномасштабної війни. Одна з компаній його холдингу – ВК ТОВ "Соллі" – вдалася до відверто рейдерської атаки на великий ринковий комплекс на харківській Салтівці, який зараз належить компанії ТОВ "Бріан".
Схема виглядала так: земля, на якій розташований ринок, до 2012 року перебувала у власності вищезгаданої ВК ТОВ "Соллі". Тоді компанія продала цю ділянку, яка надалі ще перепродавалася кілька разів, поки її не викупив останній власник – компанія "Бріан". Починаючи з 2017 року, вона інвестувала 200 млн грн у те, щоб перетворити фактично закинуту ділянку землі з непридатною забудовою у великий ринковий комплекс для найбільшого спального району Харкова.
Однак у 2023 році на горизонті з'являється такий собі Олександр Гапон, який разом із Токарєвим є співвласником компанії ВК ТОВ "Соллі". Гапон заявляє, що в далекому 2012-му керівництво його ж компанії ВК ТОВ "Соллі" начебто продало цю ділянку землі без його відома, що, мовляв, порушило його права як власника. Він йде в Господарський суд міста Харкова, який вірить йому на слово й у результаті постановляє повернути, а точніше сказати забрати землю з ринком у законного власника й віддати компанії "Соллі". Причому без будь-яких компенсацій "Бріану", від якого, до речі, приховали той факт, що в суді триває процес над його ж землею та майном.
Адвокати ТОВ "Бріан" говорять, що Господарський суд грубо порушив низку процесів і зробив це свідомо. Фактично апеляційний суд це підтвердив, коли скасував рішення попередньої інстанції та залишив у власності "Бріана" землю та ринок.
Уся ця рейдерська схема виглядає суто як фінансовий тероризм. Іншими словами важко назвати намагання Токарєва й Гапона знищити бізнес у тисячі підприємців, які мають на ринку свої торгівельні точки, та залишити прифронтовий Харків без великого платника податків під час війни.
Бізнес в окупованому Криму
"Соллі Плюс" працює практично в усіх великих містах лівобережжя України, в Києві, дві компанії є в Німеччині та Угорщині, і відомо щонайменше про одну компанію цього холдингу, яка ще з довоєнних часів зареєстрована в окупованому Криму.
Так, Костянтин Токарєв є співвласником (50%) ТОВ "Восточний Крим Плюс", зареєстрованого у Симферополі. Діяльність: транспортне оброблення вантажів, діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання, діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, будівництво житлових і нежитлових будівель. За даними відкритих реєстрів, ТОВ "Восточний Крим Плюс" не ліквідовано, отже воно продовжує вести господарчу діяльність в анексованому Криму, склад власників не змінився.
Співпраця з російським агресором
Після початку повномасштабної війни ТОВ "Соллі Плюс" Костянтина Токарєва спіймали на торгівлі з Росією та Білоруссю. Ця компанія чомусь досі є офіційним дилером російського "ГАЗу" та білоруського "МАЗу".
Логотипи "ГАЗ" та "МАЗ" ще донедавна можна було побачити просто на сайті компанії, зокрема поруч із пропозицією записатися на технічний огляд у місті Харкові. Наразі більшість інформації, пов’язаної з "ГАЗ" і "МАЗ", вже видалено. Хоча, ймовірно, компанія й досі нишком продає відповідні запчастини, звісно ж, російського та білоруського походження. Інформація про відповідний товар ще донедавна також була на офіційному сайті.
Факти співпраці "Соллі-Плюс" з країною-агресором розслідують БЕБ, Нацполіція, прокуратура.
Сірий імпорт автівок
У Чернігові ТОВ "Соллі Плюс Чернігів" звинуватили у зароблянні на так званому "сірому" імпорті автомобілів "Тойота". Як зазначають журналісти, імпортували автівки в Україну та реалізовували їх без офіційного статусу продавця та офіційної гарантії від виробника, наражаючи покупців на неприємності в майбутній експлуатації автівок.
Ту ж компанію звинувачували в неофіційному влаштуванні працівників, що явно свідчить про ухиляння від сплати податків, а також, можливо, про сприяння чоловікам призовного віку ухилятися від мобілізації.
Тендерні змови
Холдинг "Соллі Плюс" виявився "улюбленцем" багатьох комунальників у різних містах України, що постійно гарантує Костянтину Токарєву перемогу в низках тендерних закупівель, щоправда, як пишуть журналісти, не завжди в чесний спосіб. Так, у Вінниці в 2020 році ТОВ "Соллі Плюс Полтава" фігурувала у тендерній змові, що стосувалася купівлі медичних авто. Водночас харківська "Соллі Плюс" помічена у продажу Полтавській міськраді автобусу за завищеною ціною.
Дипломатичне прикриття
Щодо статусу почесного консула. Попри красиву назву до реальної дипломатії він має мало стосунку. Формально – це волонтерство на ниві дипломатії, сприяння розвитку стосунків між двома країнами в різних галузях, крім військової. Почесний консул не є штатним дипломатом і грошей за свою роботу не отримує.
Але статус почесного консула в Україні надає чималі привілеї: недоторканність кореспонденції консульства, заборона для правоохоронців відкривати чи затримувати консульську валізу, звільнення від податків приміщення консульства, заборона обшукувати консульський архів, можливість користуватися автівкою з дипломатичними номерами. Фактично ж, вивіска почесного консульства може захистити від слідчих дій не тільки почесного консула, ким є Костянтин Токарєв, та приміщення консульства, але й весь будинок, де воно розташоване. Саме тому отримати цей статус – це свого роду must-have для українських бізнесменів із дуже специфічною репутацією, яким точно є що приховувати, зокрема від правоохоронних органів.
- 16:30 11 грудня Росіяни обстріляли житловий будинок на Херсонщині
- 16:24 11 грудня Україна готова до перемовин з РФ, але за певних умов, – Подоляк
- 16:20 11 грудня Шанс на нове життя: маленький донор з Одеського регіону врятував 5 людей
- 16:00 11 грудня На Прикарпатті оголосили снiголавинну небезпеку
- 15:55 11 грудня Удар по Запоріжжю 10 грудня: у лікарні помер ще один поранений
- 15:40 11 грудня На Черкащині правоохоронці знешкодили наркосиндикат, який щомісяця "заробляв" близько 5 млн грн