Точицький Микола Станіславович
Сторінка в Facebook
Микола Точицький народився 22 вересня 1967 року в селі Уладівське на Вінниччині.
Освіта
Середню школу Точицький закінчив у рідному селі, а згодом на два роки пішов служити до радянської армії. Після цього вступив до Київського державного університету імені Тараса Шевченка на спеціальність Романо-германська філологія. Після закінчення цього університету в 1993 році Микола Точицький став дипломованим перекладачем французької та англійської мов.
Крім цього, у 1995 році Микола Точицький також закінчив Інститут міжнародних відносин Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю Міжнародне право, ставши юристом-міжнародником. У 1999 році він ще закінчив Женевський центр політики безпеки.
Кар'єра
Після здобуття першої вищої освіти Микола Точицький розпочав дипломатичну кар'єру, ставши аташе в Управлінні контролю над озброєннями та роззброєння МЗС України.
У 1995 році Точицький відбуває до Бельгії, де починає працювати у посольстві України в цій країні. Він був третім, а згодом і другим секретарем посольства.
З 1998 року продовжує працювати на різних посадах у системі Міністерства закордонних справ, обіймаючи зокрема посаду першого секретаря відділу ядерного роззброєння та обмеження стратегічних озброєнь Управління контролю над озброєннями та науково-технічного співробітництва МЗС України.
Наприкінці 90-х років Микола Точицький йде на підвищення, стаючи першим секретарем відділу ОБСЄ та Ради Європи Управління європейської інтеграції МЗС України. А от на початку 2000-х років він вже переходить на роботу до Департаменту з питань політики та безпеки МЗС України, стаючи радником відділу НАТО та європейської безпеки в цьому Департаменті. Головним напрямком в роботі Точицького було працювати над питанням Євроатлантичної безпеки та програм співпраці із НАТО.
У 2001 році Микола Точицький їде на постійну роботу до Страсбурга, де стає радником постійного представництва України при Раді Європи. 2004-2005 роки Микола Точицький провів на посаді начальника Управління консульської служби МЗС України.
У 2005 році в професійному житті Точицького знову відбуваються зміни, адже він їде у довготривале відрядження до США, де стає генеральним консулом України в Сан-Франциско. На цій посаді він працюватиме три роки. У 2008 році Точицький знову повертається до України, і його переводять на роботу до Секретаріату президента України, де призначають спочатку першим заступником, а потім і керівником Головної служби з питань міжнародного співробітництва.
У 2010 році Микола Точицький знову відправляється за кордон і цього разу на цілих шість років, стаючи постійним представником України при Раді Європи.
У 2016 році призначений на посаду Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Бельгія та представника України при ЄС та Європейському Співтоваристві з атомної енергії, Надзвичайного і Повноважного Посла України у Великому Герцогстві Люксембург за сумісництвом.
Після п'яти років на посаді посла України у Бельгії Точицького знову повертають до України, де він спочатку стає у 2021 році послом з особливих доручень МЗС України, а наприкінці вересня 2021 року його вже призначають заступником міністра закордонних справ.
У квітні 2024 року Микола Точицький переходить на роботу до Офісу президента України, обіймаючи посаду заступника керівника ОП.
5 вересня Верховна Рада проголосувала за призначення Миколи Точицького міністром культури та інформаційної політики України.
Статки
Згідно з декларацією Миколи Точицького, яку він подавав влітку 2024 року, чинний міністр проживає у столичній квартирі площею 140 кв. м, що належить його дружині. У його власності є земельна ділянка площею 1200 кв. м біля Києва.
Свого автомобіля у Точицького немає, але у його дружини є JEEP WRANGLER (2014 року випуску).
Протягом 2023 року на посаді заступника очільника МЗС України Точицький заробив понад 1,2 млн грн.
В українських банках Точицький зберігає майже 85 тис. грн, а от в одному з бельгійських банків він тримає понад 22 тис. євро. У готівці чиновник на двох з дружиною мають 300 тис. грн, а ще 30 тис. євро у готівці дружина Точицького має сама.
Чим запам'ятався на попередніх посадах
У 2021 році в розпал пандемії коронавірусу Микола Точицький був представником України в Європейському Союзі, і він дуже активно коментував усе що стосується вакцинації та переміщення на території ЄС, зокрема й українців. Тоді він висловлював власні думки щодо запровадження так званих коронапаспортів та інших обмежень для тих, хто не щеплювався від коронавірусу.
Також у 2021 році Точицький заявляв у ЗМІ, що був одним із тих, хто скасовував обов’язковий консульський облік, бо вважав це порушенням прав людини.
"Тому він нині є факультативним, тож ці лікарі, громадяни України, не зобов’язані приходити і на місці реєструватись. Отже, цю інформацію можна лише отримати, і то гіпотетично, у міністерстві міграції будь-якої держави. Питання не в тому, скільки виїхало за пандемічний рік, а в постійній трудовій міграції. На жаль, Україна не створила належних умов за 30 років, зокрема, й для наших лікарів", – розповідав в інтерв'ю журналістам Миколай Точицький наприкінці лютого 2021 року.
Перебуваючи на посаді посла України у Бельгії з 2016 до 2021 років, посольство на чолі з ним підтримувало проведення Днів українського кіно, які щороку організовувались в одному з культурних центрів Брюсселю. Також посольство долучалося до організації виставок таких відомих українських художників, як Івана Марчука, Романа Мініна, Сергія Святченка. До речі, саме за часів посла Точицького у бельгійському міста Арлон було встановлено скульптуру Анни Ярославни – київської князівни та доньки великого князя Ярослава Мудрого.
Після того, як Миколу Точицького було призначено на посаду заступника голови Офісу президента, ЗМІ писали, що навчаючись в Інституті міжнародних відносин у першій половині 90-х років минулого століття, одногрупником Точицького був чинний голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сім'я
Родина Миколи Точицького непублічна. В нього є дружина, яка фактично увесь час їздила з чоловіком по світу, коли його призначали на ті чи інші посади у системі МЗС України. Наприклад, восени 2019 року в авторській колонці одного українського ЗМІ Тамара Точицька – так звати дружину міністра – писала про те, як бути дружиною посла України у Бельгії – майже 5 років Точицький виконував цю роль. У подружжя є двоє синів, але вони вже дорослі та мають власне приватне життя.
- 02:22 22 листопада На Одещині судили сирійця, який організував масштабне виробництво підроблених парфумів
- 01:48 22 листопада Під Вовчанськом прикордонники знищили транспорт та піхоту окупантів
- 01:14 22 листопада На Буковині судитимуть групу молодиків, які викрали та знущалися над 20-річним хлопцем
- 00:43 22 листопада На Одещині засудили чоловіка, який намагався зґвалтувати 12-річного хлопчика
- 00:12 22 листопада В одному з районів Києва знайшли міну
- 23:49 21 листопада Жителю Одещини, який відрубав голову 5-річній дівчинці, обрали запобіжний захід