UA | RU
11 липня 2024, 16:27

Парамонов Денис Юсупович

Український бізнесмен, меценат, член Української ради бізнесу, власник компанії SMK Group
Український бізнесмен, меценат, член Української ради бізнесу, власник компанії SMK Group

Народився 14 вересня 1973 року у місті Орджонікідзеабад (наразі Вахдат) Таджицької РСР. З трьох років проживає в Україні.

Освіта

Проживаючи у Запоріжжі, закінчив середню школу №70, після чого переїхав у Харків і вступив до Харківського технічного університету радіоелектроніки, де у 1995 році здобув фах за спеціальністю "Комп’ютерні та інтелектуальні системи".

Родина

Одружений, виховує двох синів.

Кар’єра та бізнес

У 2000-ому році заснував ковбасний цех на Салтівці. Вже за три роки цех став "Салтівським м’ясокомбінатом", а у 2007 році підприємство увійшло до топ-5 найбільших виробників ковбасних виробів в Україні.

У 2007 році Денис Парамонов створив SMK Group до якої увійшли Салтівський та Богодухівський м’ясокомбінати. Останній був придбаний раніше. Також розвиває фермерське господарство "Світанок" у Богодухівському районі Харківської області, де виробляють екологічно чисту продукцію. У 2019 році SMK Group придбала активи Білоцерківського м’ясокомбінату на Київщині, який згодом став "Київським м’ясокомбінатом".

Благодійність

Денис Парамонов ще у 2003 році почав займатися благодійністю. Спочатку ці зусилля були направлені на проведення різноманітних спортивних змагань – з веслування, регбі та вільної боротьби. Згодом допомогу почали отримувати окремі верстви населення, але загалом це мало ситуативний характер. Усе систематизувалось у 2020 році, коли було засновано Благодійний фонд Дениса Парамонова. Це дало змогу розширити спектр благодійності, адже допомогу почали надавати людям, які опинилися у скрутному становищі, а ще з'явилась можливість підтримувати культурні та наукові напрямки, розвивати дитячий спорт та заклади освіти.

"Відкриваємо безкоштовні спортивні секції та клуби, розвиваємо різні види спорту: від греблі до футболу і боксу. До речі, харківський спортсмен Артем Бранцира, яким опікується наш Фонд, привіз до України золото, срібло та дві бронзи з Кубку світу з козацького двобою, а також посів одразу два перших місця на Чемпіонаті світу з кікбоксингу. Багато прославляє Україну і сумчанка Крістіна Ющук. За такою молоддю наше майбутнє. Тому ми приділяємо так багато уваги тому, що реконструюємо і ремонтуємо спортивні зали, ДЮСШ, даруємо дітям форму і спортивний інвентар", – розповідав Денис Парамонов в одному зі своїх інтервʼю.

На початку 2023 року Благодійний фонд Дениса Парамонова також почав надавати допомогу жителям деокупованих населених пунктів. 

".. з’явилася програма допомоги жителям деокупованих територій та тих, хто проживає поблизу лінії зіткнення, – "Свої". До Фонду сотнями надходили заявки на продуктові набори. Всі вони систематизувалися, сортувалися, перевагу надавали пільговим категоріям населення. Кожного тижня наша команда їхала туди, де не могли доїхати інші. Поверталися завжди з важким серцем. На ранок збиралися і продовжували роботу: складали списки, сортували пакети, продумували логістику переміщення", – розповідав Денис Парамонов журналістам. 

Наразі вже понад 16 тисяч родин зі 100 сіл та містечок отримали таку допомогу.

У свою чергу проєкт Фонду Культурний_код допоміг реставрувати будівлю Національного літературно-меморіального музею Сковороди. Крім цього, на кошти Фонду створюється Фонтан Сковороди, що присвячений до 300-річчя видатного українського філософа. За ініціативи Фонду Дениса Парамонова видаються також книги. Наприклад, трьома мовами – українською, англійською та польською – побачила світ книга "Дорогами Сковороди. Слобідська Україна", в якій розповідається про маловідомі факти з життя видатного українського філософа. Також видано книгу "Григорій Квітка-Основ'яненко: від Основи до Харкова", а ще – розмальовку для дітей "Фортеці Слобідської України". Понад 4 тис. накладу усіх цих видань в рамках програми Фонду Дениса Парамонова "100 книг для 100 бібліотек України" подаровано читальням в різних регіонах країни.

"Ми перекладаємо ці тексти та відправляємо їх за межі країни, щоб всі охочі могли познайомитися з видатними українцями. Я вважаю, що в нинішніх умовах чим частіше буде звучати наша Україна, чим популярнішим ставатиме її культурний код, тим краще буде для нас", – зазначає Денис Парамонов.

Одним з ключових напрямків роботи Фонду Дениса Парамонова є підтримка лікарень, щоб українці отримували більш якісні медичні послуги. Новітнє медичне обладнання та витратні матеріали на сьогодні вже надані понад 350 медичним установам майже в усіх регіонах України. Йдеться про операційні столи для перинатальних центрів, новітні електрокардіографи, надсучасні УЗД-датчики, стоматологічні компресори, прилади для скринінгу слуху новонароджених, електрохірургічні апарати, фетальні монітори для акушерських потреб та багато іншого.

Денис Парамонов витрачає багато власних коштів на придбання дороговартісного обладнання для лікарень, але для збільшення такої допомоги за ініціативи Фонду проводяться багато різноманітних благодійних акцій. Наприклад, у 2023 році було проведено акцію "Задонатив на лікарні – їздиш на Бентлі", в рамках якої меценат віддав на благодійність власний автомобіль преміумкласу Бентлі. Це дозволило буквально за два тижні зібрати понад 2,7 млн грн. Усі кошти надали можливість Фонду Дениса Парамонова забезпечити дороговартісним обладнанням 10 лікарень в різних куточках країни.

"Медоснащення коштує дуже дорого. Я вкладав і власні кошти, залучали партнерів, проводили багато різноманітних акцій – не тільки з розіграшу "Бентлі" і "Тесли". Ми робили благодійні вечори, проводили спортивні турніри. Заявки на допомогу лікарням надходять постійно", – розповідав Денис Парамонов журналістам.

Навесні 2024 року також була проведена благодійна акція "Tesla за донат". Тоді Денис Парамонов віддав на благодійність свій електрокар Tesla. Акція дозволила зібрати понад 2 млн грн донатів від українців. За рішенням мецената усі кошти спрямовані на закупівлю медичного обладнання здебільшого для дитячих лікарень. Під час проведення акції "Tesla за донат" до Фонду Дениса Парамонова звернулось керівництво Інституту серця з проханням допомогти в закупівлі дороговартісного обладнання. Денис Парамонов та SMK Group додатково виділили майже 5 млн грн на ці потреби, адже Інститут серця щороку рятує тисячі життів українців, залишаючись флагманом трансплантології в Україні.

Також Денис Парамонов і SMK Group виділили 1 млн грн на відновлення київського "Охматдиту" після трагедії, що сталась 8 липня 2024 року. 

Цитати

Денис Парамонов — про надання допомоги лікарням (видання "Гордон", жовтень 2023 року):

"Сьогодні лікарі працюють понаднормово, а лікарні перевантажені. Щодня отримуємо заявки від різноманітних медзакладів з усієї країни. Наша місія – допомогти, отже робимо все, що можемо. Намагаємося швидко реагувати на запити, якщо необхідне є в наявності – питання вирішується швидше – протягом кількох днів. Є запити на таке оснащення, де залучаємо і партнерів, замовляємо в Європі, на нього інколи доводиться чекати і по кілька місяців. Ми ніколи не зупиняємося, шукаємо всі можливості, працюємо 24/7 на результат".

Денис Парамонов — про те, чи не шкода було віддавати на благодійність власний "Бентлі" в рамках акції "Задонатив на лікарні — їздиш на Бентлі" (видання "Дело", липень 2023 року):

"Мене часто питають, чи не шкода віддавати свій улюблений автомобіль. Відповідь незмінна: ні. Речі повинні приносити користь і якщо ця автівка змогла привернути увагу до важливості підтримки лікарень, зробила труд медпрацівників легше, допомогла врятувати чиєсь життя – більшої аргументації не треба".

Денис Парамонов — про допомогу лікарням (видання "Українські новини", липень 2023 року):

"Лікарі України наразі працюють понаднормово, і дуже часто на межі своїх можливостей. Наш фонд намагається полегшити їх труд. Кожен день разом з партнерами ми ведемо перемовини, купуємо необхідне обладнання, розхідні матеріали, доставляємо його в медичні заклади".

Денис Парамонов — про те, чому у магазинах захмарні ціни на харчові продукти ( блог Парамонова для "НВ Бізнес"):

"Наразі виробники часто фактично вкладають кошти у ритейлерів, постачаючи мережам товар із великою відстрочкою платежу, а ці гроші просто не повертаються. Будь-якої миті мережа може закритися, при цьому активи вивести на інші компанії своєї групи, а борги залишити на "нульових" компаніях, а це означає, що виробники не отримають свої гроші. І звісно, що, за законами ринку, за усе це врешті-решт заплатять покупці у магазинах, купуючи той чи інший товар за штучно завищеними цінами".

Денис Парамонов – про те, чому важливе медичне обладнання для Інституту серця, яке він передав разом з SMK Group (видання "Главком", червень 2024 року):

"Це обладнання було вкрай потрібне для Інституту серця, адже пацієнти, які стоять в черзі на пересадку серця, нирок чи печінки, не можуть чекати. Саме тому разом з SMK Group ми оперативно відреагували на прохання керівництва цієї медустанови, виділивши майже 5 млн грн на придбання потрібного обладнання і вже передали його".

Денис Парамонов – про те, чому важливо допомогти столичному "Охматдиту" після трагедії 8 липня 2024 року (інтернет-ресурс "24 канал", липень 2024 року):

"Ми маємо створити усі умови для відновлення "Охматдиту". Це є унікальний медичний заклад, де щороку рятують тисячі життів маленьких українців. Разом з SMK Group я вирішив перерахувати 1 млн грн на відновлення лікарні, щоб вже невдовзі тут, як і раніше могли лікуватися дітки з усієї країни".  

Денис Парамонов – про те, як оцінює ситуацію на Харківщині для бізнесу під війни (видання "Обозреватель", листопад 2024 року):

".. ситуація дуже непроста. Іноді це не бізнес, а благодійність. Проте ми в 2023 і 2024 роках відкриваємо там нові магазини, це новий формат – магазини "Рулька". Вони одразу стали популярними, тому розвиватимемо. Є в планах розвиток також інших форматів ритейлу, але поки що це у розробці".

Денис Парамонов – про те, чи планує SMK Group розширення на європейський ринок (видання Обозреватель, листопад 2024 року):

"У травні 2023 року SMK Group запустила роботу м'ясокомбінату в Польщі – це бренд Saltowski. Там працюють як польські громадяни, так і наші українці, яким довелося виїхати з тих регіонів, де відбуваються бойові дії. Виробництво м'ясопродуктів там уже охоплює дві важливі цільові групи – для польського ринку та звичні для наших людей харчові продукти. 

Це теж цікавий досвід та нові виклики для компанії. Там уже йде зростання з продажу, за обсягом виробництва, у нас великий досвід та товар гідної якості для європейського ринку".

Денис Парамонов – про те, для кого створені курси тактичної медицини від його благодійного Фонду (видання Фокус, листопад 2024 року):

".. в тих умовах, в яких наразі живе Україна – то курси для всіх без виключення. Вміти врятувати своє життя, допомогти ближньому – не забаганка, а знання і навички потрібні абсолютно всім. Записатися на курс може кожен. Інформація є на нашому сайті і в соцмережах".

Денис Парамонов – про те, чому він активно розвиває спорт під час війни в Україні (видання Фокус, листопад 2024 року):

"Спорт не тільки відволікає дітей від того, що відбувається навколо. Наразі дуже гостро стоїть питання виїзду молоді за кордон. Нове покоління не бачить перспектив перебування в Україні – ось, що лякає. Необхідно міняти політику, показувати можливості, всебічно підтримувати, щоб молодь хотіла реалізовувати тут свій потенціал. .. Тому ми зацікавлюємо дітей та підлітків чим можемо – відкриваємо безкоштовні спортивні клуби, допомагаємо спортивним секціям – купуємо форму і інвентар, підтримуємо перспективних спортсменів у їх поїздках на виступи за кордон".

Денис Парамонов – про стан справ SMK Group станом на кінець 2024 року (видання Фокус, листопад 2024 року):

"...справжня команда людей, яка працює на результат. Наразі наші м’ясні вироби представлені в 15 країнах, серед яких Німеччина, Чехія, Латвія, Литва, Естонія, Нідерланди, Бельгія, Франція, Італія, Іспанія і навіть Кіпр. Сьогодні ми спостерігаємо зростання продажів, що тільки підтверджує мою думку".


18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
На Одещині громадська організація видавала себе за ТЦК та викрадала чоловіків
21 квітня 2025, 18:35
На Вінниччині рейсовий автобус врізався в дерево: є жертва та 6 постраждалих
21 квітня 2025, 17:40
Прикордонники знищили укриття та замасковану техніку окупантів на Харківщині
21 квітня 2025, 17:00
Камера тортур без їжі та води: працівники Полтавського СІЗО жорстоко катували в’язнів
21 квітня 2025, 16:20
Помер народний депутат України Володимир Мороз
21 квітня 2025, 15:40
Через російські удари постраждали 4 жителів Донеччини
21 квітня 2025, 15:00
На Чернігівщині затримали агентку РФ, яка встановлювала "відеопастки" для ударів по ешелонах ЗСУ
21 квітня 2025, 14:25
Стрілянина на Полтавщині: в ОВА пояснили, що відбувається
21 квітня 2025, 13:45
Окупанти атакували дронами селище на Херсонщині: загинула жінка, є поранені
21 квітня 2025, 13:10
У Кам’янському п'яний чоловік у військовій формі стріляв з автомата по цивільним
21 квітня 2025, 12:35
 
Халімон Павло Віталійович
Народний депутат України, волонтер
Фукс Павло Якович
Скандальний бізнесмен
Аллахвердієва (Кормишкіна) Ірина Валеріївна
Колишня нардепка, засуджена за незаконне збагачення
Всі досьє »