UA | RU
18 березня 2021, 15:00 355

Хонда Марина

Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Народилася 19 листопада 1979 року у місті Ніжині Чернігівської області.

Профіль у Facebook

Освіта

2001 р. – отримала освіту у Київському університеті ім. Т.Г. Шевченка. Має звання кандидата юридичних наук.

2007 р. – захистила дисертацію про конституційно-правовий статус Києва в Інституті держави і права імені В. М. Корецького НАН України. У 2016 році отримала звання "Заслужений юрист України".

Кар’єра і бізнес

2001 – 2008 рр. – працювала в секретаріаті Київської міської ради, в юридичному відділі та в управлінні правового забезпечення.

2008 р. – начальник юридичного управління ТОВ "Концерн Київпідземшляхбуд".

З 2010 року - начальник Головного управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Київської міської державної адміністрації (КМДА).

З 12 листопада 2012 по 11 грудня 2018 року - директор Департаменту громадських комунікацій КМДА, до складу якого входять управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю та управління інформаційної політики та комунікацій.

З 12 грудня 2018 року - заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень. Як повідомляється на сайті КМДА, вона контролює і координує діяльність Департаментів громадських комунікацій, а також соціальної політики, служби у справах дітей та сім’ї, управління туризму та промоцій Дніпровської районної державної адміністрації.

Ключовими напрямками у її роботі є соціальна політика, розвиток туризму, громадські комунікації, гендерна політика.

Також Хонда займалася викладацькою діяльністю: працювала на юридичному факультеті Академії муніципального управління у Києві і у Таврійському національному університеті ім. Вернадського – теж у столиці.

Регалії і нагороди

У 2016 році Указом Президента України Марині Хонді було присвоєно звання "Заслужений юрист України".

Сім’я

Хонда має сина, якого звуть Вадим.

Декларація

Згідно з декларацією Хонди за 2020 рік, яка була опублікована на сайті НАЗК 5 березня 2021 року, у неї є шість земельних ділянок в селі Погорільці, що на Чернігівщині, загальна площа яких майже в 75 тис. м. кв.

Хонда також задекларувала дві квартири у Києві. Одна, площею в 127 м кв, вартістю 643 тис 875 грн, належить самій чиновниці. Друга – площею 43 м. кв і вартістю 483 тис 200 грн, є власністю сина Хонди – Вадима. Також вона має гараж на 18 м. кв.

Згідно з декларацією автомобіля у чиновниці немає.

За 2020 рік Хонда заробила за основним місцем роботи 807 тис. 722 грн. Також в декларації вона вказала дохід отриманий від здачі майна в оренду – 14 тис. 781 грн.

Грошові активи заступниця Кличка в декларації не вказала.

Скандали

У ЗМІ Марину Хонду називають ставленицею колишнього заступника голови КМДА Валерія Борисова — тіньового представника Партії Регіонів у міській адміністрації часів Олександра Попова. Також її пов’язують з Олександром Омельченком через ТОВ "Київпідземдорбуд".

За даними ЗМІ,  у 2013 р. Хонда нібито курувала комунальними ЗМІ та ймовірно могла мати відношення до спекуляцій на суспільно важливу для киян тему. Тоді, муніципальна газета "Хрещатик" видала спецвипуск, в якому були опубліковані офіційні списки розміщення в 2013 році столичних кіосків. Однак, ознайомитися з цим спецвипуском, можна було тільки купивши його за 80 грн в редакції газети "Хрещатик". Втім, оголошення про проведення конкурсів на продаж найпривабливіших комунальних активів теж тоді публікувалися в спецвипусках офіційних газет Київради.

2014 р. за інформацією ЗМІ вона буцімто була причетна до махінацій з розміщення реклами в столичній підземці. Тоді, в рамках Кіотського протоколу, а також договору між Держекоінвестагентства України та японською урядовою організацією НЕДО, 95 вагонів Київського метрополітену пройшли модернізацію. На них, на прохання представників міськадміністрації, було вирішено розмістити інформаційні наклейки із зображенням герба КМДА. Тоді ж в департаменті заявили, що за право розмістити наклейки на вагонах повинні заплатити Держекоінвестагенству японці  - 12 тис. грн з поїзда (5 вагонів).

 

 


11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики
18 березня 2024
Парламент увійшов у зону турбулентності. Чи загрожує Верховній Раді політична криза?
Верховна Рада, схоже, опинилася на порозі парламентської кризи. За останні три тижні нардепи змогли ухвалити лише одне рішення в той час, коли в повітрі зависнули важливі для Офісу президента питання,...
 
Кириленко Павло Олександрович
Голова Антимонопольного комітету України
Холод Юрій Ігорович
В.о. голови Львівської обласної ради
Федорченко Віктор Михайлович
Голова Сумської обласної ради
Всі досьє »