Фесик Кирило
Фесик Кирило Олександрович народився 3 жовтня 1986 року у місті Києві.
Профіль у Facebook
Освіта
У 2008 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2017 році здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук.
У 2009 році склав кваліфікаційний іспит адвоката та отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
Кар'єра
З червня 2007 до січня 2010 року – юрист адвокатського об'єднання "Адвокатське бюро "Валерій Сафронов та партнери".
З 2010 по квітень 2020 року працював Директором в Товаристві з обмеженою відповідальністю "Бюро адвоката Фесика".
З 2013 року по квітень 2020 року працював Директором в Адвокатському об’єднанні "Мітракс".
18 травня 2020 року розпорядженням Президента України призначений на посаду Голови Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації.
У 2016 році став одним із засновників Благодійного фонду "Рідна Оболонь".
Сім'я
Дружина – Фесик Марія Олексіївна. Жінка з такими самими даними є приватним виконавцем Київського виконавчого округу. У подружжя є син Ілля.
Відомі клієнти
Під час парламентських виборів 2019 року як адвокат представляв інтереси кандидатів у депутати від "Слуги народу", які заявляли про підкуп голосів на виборчих округах у Києві. Зокрема, завдяки підтримці Фесика добилися перемоги на своїх округах скандальні народні депутати Мар'яна Безугла та Олександр Юрченко.
У 2019 році Кирило Фесик захищав інтереси підприємства "ТЕМП-3000". Ця компанія є виробником бронежилетів "Корсар М3с-1-4". У червні 2019 року Державне бюро розслідувань конфіскувало 11 тисяч бронежилетів, які б мала отримати українська армія. Співробітники ДБР зазначили, що це захисте екіпірування легко прострілюється.
Скандали та зв'язки з корупціонерами
За даними ЗМІ, депутат Київради від "Слуги народу" Владислав Трубіцин, якого звинувачують в одержанні 1,26 млн неправомірної вигоди, 9 лютого 2022 року був затриманий правоохоронцями у кабінеті Кирила Фесика.
Також у ЗМІ з'явилася інформація, що Кирило Фесик спільно з Владиславом Трубіциним, який є фігурантом кримінальної справи про корупцію, вимагав у київського освітянина Олега Попова 100 тис. доларів за можливість взяти в оренду приміщення в Оболонському районі під свій освітній проєкт. Окрім хабаря, Трубіцин і Фесик, за словами Попова, вимагали в нього долю у бізнесі.
Відомо також, що фонд "Рідна Оболонь", який заснували Трубіцин і Фесик, збирав кошти на скандальних аукціонах, організованих Трубіциним. За період із серпня по листопад 2022 року було організовано чотири благодійні аукціони, метою яких було оголошено збір коштів на допомогу ЗСУ та загонам територіальної оборони. На кожному з таких аукціонів збиралося близько 3-4 млн гривень, що за підсумками чотирьох заходів становило 14,5 млн гривень. Втім, куди насправді пішли ці кошти досі невідомо, адже депутат так і не відзвітував про Також аукціони Трубіцина містили ознаки шахрайства – в аукціонах брали участь підставні особи.
На початку червня стало відомо, що Фесик після низки корупційних скандалів вийшов зі списку засновників та власників фонду "Рідна Оболонь". Також фонд змінив назву та адресу реєстрації.
- 01:14 22 листопада На Буковині судитимуть групу молодиків, які викрали та знущалися над 20-річним хлопцем
- 00:43 22 листопада На Одещині засудили чоловіка, який намагався зґвалтувати 12-річного хлопчика
- 00:12 22 листопада В одному з районів Києва знайшли міну
- 23:49 21 листопада Жителю Одещини, який відрубав голову 5-річній дівчинці, обрали запобіжний захід
- 22:48 21 листопада На Вінниччині чоловік підірвав гранату у квартирі багатоповерхівки
- 22:09 21 листопада Виступ Путіна із завуальованим ядерними погрозами. Що все це означає?