UA | RU
Вадим Денисенко виконавчий директор Українського інституту майбутнього info@regionews.ua
15 грудня 2023, 14:35

"Не рефлексуйте": про плани Росії воювати до 2026 року

Німецький Bild опублікував статтю про те, що війна буде тривати, як мінімум, до 2026 року і до того часу росіяни планують дійти до Дніпра і Харкова.
Німецький Bild опублікував статтю про те, що війна буде тривати, як мінімум, до 2026 року і до того часу росіяни планують дійти до Дніпра і Харкова.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Якщо коротко:

1. Чи може російський генштаб планувати щось подібне? Звичайно, може. Але, як і всякі подібні плани, вони будуть стикатися з реальністю.

2. Реальність така, що Путін, як показала вчорашня прес-конференція, справді знаходиться в ілюзорному світі і йому скучно говорити про вакцини та ціни. Він хоче жити в геополітичних ілюзіях і подібних планах. Проте, реальність завжди наздоганяє ілюзію.

3. Отже, яка головна ціль Путіна? Його головна ідея-фікс, як я це вже писав і раніше, стати третім полюсом поруч з Китаєм та США. І він вважає, що конвенційна війна в Україні дасть йому таку можливість. Поки всі потуги Росії зводяться до одного: до спроб створювати іншим проблеми і потім, на цих проблемах маніпулювати. І тут є один позитивний момент для нас: це розуміють всі в світі і за майже два роки війни, Путіну поки не вдалось створити жодної додаткової точки напруги. Точніше, і у випадку з Нігером, і у випадку з Хамасом, Путін пробував наздогнати ситуацію, але йому не вдалося нічого. І навіть референдум в Венесуелі, поки не приніс потрібних дивідендів. Поки традиційна гра Путіна на підняття ставок не приносить потрібних йому переляків зі сторони противників. А ядерний шантаж поки взагалі не працює.

4. Якщо ми говоримо про воєнні дії в Україні, то головна задача - вихід на кордони Донецької та Луганської областей. Гранд-ідея - Одеса. Тому генштаб , звичайно буде пропонувати такі плани.

5. Чи є ці плани хоч трохи реалістичними? Станом на зараз точно ні. За яких умов вони можуть здійснитися? Лише за умови втрати підтримки Заходом і початком внутрішньої політичної та управлінської кризи. Вірогідність і першого , і другого невисока. Тому - не рефлексуйте.

 
Підписуйтесь на RegioNews
24 травня 2024
Шалені черги в ТЦК, блокпости у містах і Резерв+: як минув перший тиждень з новим законом про мобілізацію
З 18 травня 2024 року почав діяти закон про посилення мобілізації, і тепер усі без виключення військовозобов’язані мають оновити свої військово-облікові дані, якщо досі цього не зробили. Фактично "поз...
17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
На Вінниччині чоловік отримав опіки 40% тіла, коли намагався обсмалити кабана
30 травня 2024, 22:19
Росіяни вигадали спосіб "націоналізовувати" автомобілі жителів окупованих територій
30 травня 2024, 21:48
"Випадкові герої": як звичайні українці рятують життя під час війни
30 травня 2024, 21:38
У поліції прокоментували інцидент з "вибухівкою" у банку на Закарпатті
30 травня 2024, 21:12
Правозахисник пояснив, чи можна відмовитися від мобілізації за релігійними переконаннями
30 травня 2024, 20:49
У жителя села на Буковині поліція вилучила чималий арсенал зброї
30 травня 2024, 20:16
На закарпатському родовищі, сіллю з якого обіцяли забезпечити всю Україну, припинили видобуток
30 травня 2024, 19:48
Відвідувач банку в Ужгороді заявив, що має з собою вибухівку — будівлю оточили правоохоронці
30 травня 2024, 19:10
В Ужгороді 16 дітей впали з висоти у мотузковому парку
30 травня 2024, 19:02
На Харківщині окупанти накрили дронами та авіабомбами два села: є руйнування
30 травня 2024, 18:55