UA | RU
Михайло Дяденко керівник Центру правового аналізу та дослідження політичних ризиків info@regionews.ua
04 липня 2020, 16:00

Зрада чи перемога, або Зміни до Закону України "Про вищу освіту"

Учора Верховна Рада України прийняла, ініційований президентом України Володимиром Зеленським, Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій АР Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей", яким розширено можливості для вступу та підготовки до вступу до закладів вищої освіти вступників з тимчасово окупованої території та території населених пунктів на лінії зіткнення
Учора Верховна Рада України прийняла, ініційований президентом України Володимиром Зеленським, Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій АР Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей", яким розширено можливості для вступу та підготовки до вступу до закладів вищої освіти вступників з тимчасово окупованої території та території населених пунктів на лінії зіткнення

За прийняття Закону проголосували 310 народних депутати України, з усіх депутатських фракцій та груп, за винятком фракції політичної партії "Європейська Солідарність", яка виступила категорично проти.

Законом запроваджено можливість вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти. На сьогодні, вступ за квотою за результатами вступних іспитів, передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та міста Севастополя до уповноважених закладів вищої освіти.

Критики ухваленого Закону знайшлися і в соціальних мережах. Як правило, вони апелюють до того, що усі вступники мають бути в рівних умовах та вступати до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО.

От тільки такі критики не враховують одну особливість: діти на тимчасово окупованій території рівних умов, з дітьми з України, якраз і не мають. У них немає можливості повноцінно вивчати українську мову та історію, за навчальним планом, який використовується на неокупованій території. Часто, вони не мають можливості найняти репетитора, оскільки це може бути небезпечно та й доходи батьків навряд чи достатні для цього.

Тому, для таких дітей можливість стати студентами ВНЗ за результатами вступних іспитів – це величезна підтримка з боку держави, яка, тим самим, показує турботу про своїх громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Зі свого боку, ми отримаємо шанс, що ці діти інтегруються в українське суспільство і стануть неформальними агітаторами повернення тимчасово окупованих територій так званих ДНР/ЛНР під юрисдикцію України. Їхнє ж навчання у ВНЗ на тимчасово окупованих територіях (де ведеться жорстка антиукраїнська ідеологічна обробка), чи в російських університетах точно не наблизить їх до України.

А від того, як швидко ми повернемо ці території, багато в чому залежить, як швидко нам вдасться повернути Крим і Донбас.

310 депутатських голосів "За" - показують, що Закон об’єднав український парламент. І дуже дивно, що таку проукраїнську позицію не зайняла фракція "Євросолідарності", яка навіть намагалася заблокувати ухвалення закону, влаштувавши штовханину біля трибуни з метою зірвати голосування.

При цьому, пояснити, чому "ЄС" зайняла таку позицію, представники останньої так і не змогли. Адже аргумент, що потрібно було б ввести пільги для дітей загиблих військових, не витримують критики, оскільки Закон України "Про вищу освіту" передбачає державну цільову підтримку таким дітям для здобуття вищої освіти.

До речі, жоден із депутатів Євросолідарності не вніс до парламенту законопроекту, про необхідність ухвалення якого вони заявляли, блокуючи парламентську трибуну. От такі у нас "патріоти".

 
Підписуйтесь на RegioNews
17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
24 квітня 2024
Військовий експерт Іван Киричевський: росіяни не чекають травня чи червня, вони вже наступають
Експерт військового порталу Defence Express Іван Киричевський розповів в інтерв’ю RegioNews, де зараз найгарячіше на фронті, чи можливий великий наступ України і що для цього потрібно, а також чи пере...
У Черкасах сталася пожежа на підприємстві: є постраждалий
20 травня 2024, 15:39
Воїни Нацгвардії показали, як "дістали" дроном замасковану бронетехніку ворога на Харківщині
20 травня 2024, 15:28
Мешканець Сумщини, який за знущався над власною матір'ю, проведе рік за ґратами
20 травня 2024, 15:10
На Вінниччині дві людини впали у 8-метровий колодязь: врятували лише одного
20 травня 2024, 14:59
Мобілізація в Україні: повістки чоловікам розсилатимуть поштою
20 травня 2024, 14:46
Мешканець Житомирщини згорів у своєму будинку, його брат отримав опіки
20 травня 2024, 14:38
Російська армія атакувала Кіровоградщину: що відомо
20 травня 2024, 14:23
Як зміна погоди вплине на ситуацію з відключеннями світла — пояснення Укренерго
20 травня 2024, 14:18
Росіяни обстріляли Степногірськ на Запоріжжі: загинув чоловік
20 травня 2024, 13:58
На Львівщині через уламки збитого "Шахеда" палав ліс
20 травня 2024, 13:52