Вступ до НАТО, декомунізація та санкції проти Медведчука. Чого хочуть українці?
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/_/____2764_605x320.jpg)
Одразу скажу, що дані цікаві. Ділюся кількома найважливішими, як на мене, спостереженнями:
1. У порівнянні з минулими роками знизився й без того невисокий показник підтримки особливого статусу для ОРДЛО. Зараз цю ідею підтримує лише 10% громадян. Майже 70% проти. Апологети "Мінських домовленостей" у владі, опозиції і серед міжнародних партнерів мають пам‘ятати про це.
2. Більшість українців за вступ України в НАТО. Це стабільна тенденція. Якби сьогодні відбувся такий референдум, то прихильники НАТО перемогли б із розгромним рахунком.
3. Кремлівська пропаганда добре попрацювала над дискредитацією реформ, початих у 2014 році. Незважаючи на це, можемо виокремити більш популярні реформи після 2014 року. Декомунізація у першій трійці за підтримкою серед українців. Тож вітаю усіх нас, а особливо Володимира В'ятровича і парламентську коаліцію минулого скликання. Зробили мегаважливу справу.
4. Українці палко підтримують жорсткий і цільовий міжнародний тиск на українську владу, якщо вона не буде проводити судової реформи. Сподіваюся, у Вашингтоні звернуть на цей слайд звіту особливу увагу.
5. Більшість українців підтримує санкції проти Медведчука. І це чудово.
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://devb.regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)