UA | RU
19 квітня 2024, 11:15

Різкий скачок спроможностей: ППО вперше збила стратегічний бомбардувальник Ту-22М3

Українські захисники вперше збили російський дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ та дві ракети Х-22
Українські захисники вперше збили російський дальній стратегічний бомбардувальник Ту-22МЗ та дві ракети Х-22
ілюстративне фото: з відкритих джерел

Російський Ту-22М3 спіткала ціла купа технічних проблем після контакту з нашою ППО, після чого цей ворожий літак став "тяжчим за повітря" і вибув зі складу стратегічної авіації РФ.

Можливо, якщо кому важливо – в склад екіпажу цього бомбардувальника входить взагалі-то чотири особи, тобто "концерт Кобзона" таки був.

Це подія буквально історично важлива, бо це вперше у воєнній історії збито бомбардувальник-ракетоносій, основне озброєння якого (ракета Х-22 з дальністю пуску від 300-600 км) в теорії взагалі дозволяло в будь-якому разі не потрапляти під вогонь протиповітряної оборони.

Саме через цей фактор раджу взагалі утриматись від спекуляцій "а чим збили", і заодно зупиняти тих, хто захоче поспекулювати. Ну, гарно горів, гарно упав – що ще треба.

Заодно пропоную на майбутнє уникати псевдоскептичних версій з розряду "а це росіяни самі збили". Бо логічно – якщо росіяни такі ідіоти, то хто ми тоді, раз проти таких просимо допомогу в усього світу.

Ще нюанс – було збито дві надзвукові ракети Х-22 (вперше за час війни), і заодно збито аж 11 ракет типів Х-59/69, якими рашисти ото знищили Трипільську ТЕС.

Ще буквально кілька днів назад глава держави говорив про критичний дефіцит зенітних ракет, а тут раптом різкий скачок спроможностей.

Із чого випливає, що справа по додатковим Patriot рухається сильно швидше, чим про це офіційно завляють західні лідери.

 
Підписуйтесь на RegioNews
17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
24 квітня 2024
Військовий експерт Іван Киричевський: росіяни не чекають травня чи червня, вони вже наступають
Експерт військового порталу Defence Express Іван Киричевський розповів в інтерв’ю RegioNews, де зараз найгарячіше на фронті, чи можливий великий наступ України і що для цього потрібно, а також чи пере...