Кожне тіло – окрема історія. Як відбувалася ексгумація в Ізюмі
Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповів, що у могилах знаходили тіла з мотузкою на шиї, зі зв'язаними руками, з поламаними кінцівками та з вогнепальними пораненнями.
"У декількох чоловіків ампутовані геніталії. Все це докази жахливих тортур, яким окупанти піддавали мешканців Ізюму. Більшість тіл – цивільні, 21 – військові. Близько 200 людей – судмедексперти, поліцейські, прокурори, співробітники ДСНС працювали тут щодня. Дякую за морально важку, але необхідну роботу", – написав Синєгубов у Telegram.
Він зазначив, що кожне зі знайдених тіл – це окрема історія.
"І ми з'ясуємо обставини загибелі кожної людини, щоб їхні рідні і близькі дізналися правду, а вбивці були покарані. На жаль, таке масове поховання не єдине в Ізюмі. Знайдено щонайменше ще 3 таких місця в цьому районі, є поховання і в інших звільнених містах Харківщини. Наразі проводяться огляд та розмінування. Усі злочини окупантів будуть задокументовані, а винні заплатять за скоєне", – додав він.
Як відомо, 16 вересня на визволених територіях Харківщини правоохоронці виявили влаштовані росіянами катівні. У визволеному Ізюмі виявили масове поховання на 440 тіл. У місті після деокупації проживають 13-15 тисяч людей.
Що відомо про деокупацію Ізюма
10 вересня над Ізюмом, який перебував у російській окупації з квітня, замайорів прапор України.
Ізюм Харківської області армія РФ руйнувала атаками з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Кількість загиблих та поранених жителів Ізюма з початку вторгнення невідома: внаслідок одного з російських ударів загинули 44 людини.