UA | RU
11 листопада 2020, 17:00

Краматорський фініш: хто буде контролювати перлину української оборонки

Краматорськ став одним з 19 міст України, де одного туру виявилося недостатньо, щоб назвати ім'я майбутнього мера
Краматорськ став одним з 19 міст України, де одного туру виявилося недостатньо, щоб назвати ім'я майбутнього мера

Після окупації Донецька 200-тисячний Краматорськ став адміністративним центром Донецької області. Тут знаходиться резиденція глави обласної військово-цивільної адміністрації і більшості управлінь обласних відомств. Місто машинобудівників є одним з флагманів української оборонної промисловості. Місцевими заводами за роки війни був освоєний випуск стволів для вітчизняних танків, САУ і артилерії, тут також виробляють скандально відомі важкі міномети "Молот".

У кого з двох претендентів більше шансів очолити прифронтове місто і як буде виглядати розклад сил у місцевій міськраді після виборів, розбирався RegioNews.

Enfant terrible Панков і компромісний Гончаренко

У другий тур виборів в Краматорську вийшли чинний мер Андрій Панков і депутат міськради Олександр Гончаренко. Причому топменеджеру заводу "Енергомашспецсталь" Гончаренку не вистачило зовсім трохи, щоб здобути перемогу вже у першому турі - він набрав 48,61% голосів. Нинішній градоначальник Панков отримав 25 жовтня підтримку в 37,75% і відстав від конкурента більше, ніж на чотири тисячі голосів городян. Невеликою місцевою сенсацією стало третє місце на мерських виборах кандидата від "Демократичної сокири" Юрія Трембача, який, щоправда, набрав всього 3,02%.

Як так вийшло, що попри очевидні позитивні зміни в місті нинішній мер майже безнадійно відстав від свого головного опонента? Річ у тому в тому, що 46-річний краматорський міський голова за п'ять років своєї каденції примудрився двічі поміняти своїх "політичних батьків" і з обома розбити вщент всі "політичні горщики".

Спочатку Панков був протеже клану власника "Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) Георгія Скударя. Але з часом його стосунки із Скударем зіпсувалися, і мер вступив в альянс із власником "Енергомашспецсталі" і "Старокраматорского машинобудівного заводу" (СКМЗ), нардепом Максимом Єфімовим. Однак між Панковим та Єфімовим також пробігла чорна кішка.

У підсумку і Єфімов, і Скудар — рідкісний випадок для Краматорська - в єдиному пориві об'єдналися проти Панкова. І якщо спочатку лідер перегонів Гончаренко йшов у мери як протеже, в першу чергу, Єфімова, то перед виборами він отримав потужну підтримку і від ЗМІ, які контролює клан Скударя. Загалом, виграти у другому турі чинному градоначальнику може допомогти хіба що диво — адже явна більшість голосів робітників усіх містоутворювальних підприємств Краматорська знову піде до його опонента.

Втім, якщо Панков несподівано все ж знайде приховані електоральні резерви для перемоги, йому все одно буде вельми непросто реалізувати свої повноваження. Адже в міськраді меру буде протистояти згуртоване загальною ненавистю двох впливових бізнесменів різко опозиційна до нього більшість. І, навпаки, якщо міським головою стане Гончаренко, у того є хороші шанси заручитися підтримкою вже практично створеної під нього коаліції.

Шість партій, два олігархи і син Королевської

З 42-х місць у складі нової Краматорської міськради найбільше - 14 - буде належати партії "Опозиційна платформа - За життя". Особливо відзначимо перемогу "політичного вундеркінда" від ОПЗЖ, безробітного Ростислава Солода. "Секрет успіху" 19-річного Ростислава досить простий — він син відомих нардепів від ОПЗЖ Наталії Королевської і Юрія Солода. Зазначимо, що частина депутатів від ОПЗЖ йшли на вибори за квотою Скударя.

Друге місце посіла Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ", у якій буде 12 депутатських місць. На третьому місці "Партія миру і розвитку", яка отримала п'ять мандатів і де-факто є ще однією "заводською" командою власника НКМЗ Скударя. На четвертому - партія "Європейська солідарність", яка буде мати п'ять депутатських місць. Також в міськраду пройшли фракції "Слуги народу" (4 депутати) і "Партії Шарія" (3 мандати). Зазначимо, що партії явно проросійської спрямованості будуть мати в міськраді прифронтового Краматорська лише 17 місць з 42-х.

Як повідомляли місцеві ЗМІ, вже на першій сесії депутати новообраної міськради планували висловити недовіру чинному міському голові Андрію Панкову. Але, судячи з усього, перше засідання міськради пройде вже після завершення другого туру виборів, коли дане питання, досить імовірно, втратить свою актуальність у зв'язку з очікуваною перемогою Олександра Гончаренка.

Втім, якщо розглянути склад міськради не через призму партійних списків, а з орієнтації на два головні полюси сили в Краматорську, то, без сумніву, контрольний пакет акцій буде належати Єфімову і Скударю. І поки вони будуть перебувати в союзі, тандем двох місцевих олігархів і буде реально керувати нинішньою адміністративною столицею Донецької області. Однак не факт, що нинішня єдність позицій Єфімова і Скударя збережеться навіть після того, як "невдячний син" двох "політичних батьків" нарешті буде переможений. У такому разі в міськраді можуть складатися досить незвичайні ситуативні коаліції. Що, безсумнівно, тільки пожвавить політичне життя Краматорська.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...
Український фільм здобув приз жюрі на фестивалі наукової фантастики в Італії
31 березня 2025, 20:46
Відвезли до катівні, били, катували струмом: оголосили про підозру росіянину, який катував жителя Мелітополя
31 березня 2025, 20:45
У Рівному вводять погодинне водопостачання для населення
31 березня 2025, 20:31
Росіяни атакували Дніпропетровщину: в ОВА показали наслідки
31 березня 2025, 20:11
Зеленський призначив нового голову РДА на Чернігівщині
31 березня 2025, 19:55
Росіяни вдарили КАБами по Запорізькій області, загинула жінка
31 березня 2025, 19:39
На Київщині побили двох підлітків, один з них - у лікарні
31 березня 2025, 18:59
Кожен другий український студент потребує психологічної допомоги
31 березня 2025, 18:42
На Волині затримали посадовця, який за 5000 доларів обіцяв приховати факт загибелі неповнолітнього на виробництві
31 березня 2025, 18:22
Якою буде погода у вівторок, 1 квітня: прогноз Укргідрометцентру
31 березня 2025, 18:02