UA | RU
12 квітня 2020, 16:24

Прохання не подіяли: натовпи віруючих українців зібралися біля храмів у Вербну неділю

Незважаючи на наполегливі прохання з боку влади і церковнослужителів у Вербну неділю залишитися вдома, українці масово йдуть до церкви святити вербу
Незважаючи на наполегливі прохання з боку влади і церковнослужителів у Вербну неділю залишитися вдома, українці масово йдуть до церкви святити вербу
Фото: АСС

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на ЗМІ.

Так, за останню добу в Чернівецькій області було зафіксовано 23 нових випади короновирусной хвороби, 5 з них - у місті Чернівці. Однак це не насторожило городян і вони масово зібралися біля храмів у Чернівцях.

За інформацією АСС прихожани православних церков все ж вирішили освятити вербу в храмах. Біля одного з храмів зібралася велика кількість людей, хоча постановою визначено максимальну кількість віруючих, які можуть одночасно знаходитися у храмі - це до 10 людей разом зі священнослужителями. Правоохоронці присутні неподалік, але не втручаються.

У Миколаєві місцеві жителі також вирішили не сидіти вдома, а відправитися до церкви. Варто зазначити, що в області вже підтверджено 4 випадки зараження коронавірусом.

Тим не менш у Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці, парафіян зібралося чимало. За інформацією Новостей-N, частина людей стоять в храмі, де проходить служба, інші - на алейках вздовж храму, очікуючи освячення верби.

Як повідомляє Информатор, у Дніпрі священнослужителі проводять богослужіння на вулиці, збираючи довкола себе натовпи людей. Таку картину можна спостерігати практично в усіх церквах міста. Виняток — кілька храмів у центрі.

У Вербну неділю до церкви поспішили і жителі Рівне. Віруючі зібралися біля Свято-Воскресенського собору УПЦ МП. Варто зазначити, що священнослужитель не одягнений в маску, а самі парафіяни не дотримуються дистанції.

Нагадаємо, що церковнослужителі УПЦ закликали українців у Вербну неділю залишатися вдома і творити добрі справи з власного будинку: молитися або надсилати пожертви.

Крім того, як заявив Ляшко, якщо українці не будуть виходити з дому на Великодні свята, то з карантину можна буде виходити з 24 квітня.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради