Корпорація Зе. Чи завадять "собаки та дороги" взяти "Слугам народу" ради на Миколаївщині
Наймасовіша у Верховній Раді, але ще не у місцевих, партія "Слуга народу" однозначно хоче взяти цей останній рубіж, аби стати повноправною партією влади.
Але і досі жодної інформації ані про склад обласного, ані про склад міського осередків партії на Миколаївщині немає. Невідомі навіть імена майбутніх кандидатів від пропрезидентської партії у місцеві ради.
Така таємничість може свідчити лише про одне – процеси формування майбутніх представників місцевої влади відбуваються не публічно.
Чому "Слуги народу" на Миколаївщині ніяк не домовляться
Вочевидь, після призначення головою облдержадміністрації немісцевого Олександра Стадніка, саме і мали розпочатись процеси формування нової команди для управління областю. Та через те, що призначення його затягнулось на кілька місяців, процес формування миколаївської "Зе-команди" відтермінували.
Одразу після призначення на посаду Стаднік вирішив зробити все, аби депутати звільнили голову обласної ради, яка називала Зеленського малоросом. Попри це вона і досі на своїй посаді, а ось стосунки у нового губернатора із багатьма обласними депутатами, які могли б увійти до нової команди, не склалися.
Однопартієць Стадніка, депутат-мажоритарник з Миколаївщини Ігор Копитін навіть публічно заявив, що в Києві не цілком задоволені роботою нового очільника області в плані формування команди, мовляв, очікували більшого.
Бензину в багаття підлив ще й той факт, що на місцевих виборах в ОТГ представники "слуги народу" з тріском провалились, віддавши перемогу "Нашому краю".
Авторитет Стадніка стрімко йде вниз
Уже зараз, ближче до весни, почала з’являтись інформація, що в Києві таки відмовились від ідеї формування команди навколо голів ОДА. За інформацією різних джерел, керівництво партії вирішило призначити в кожну область "смотрящих", котрі і будуть курувати процеси формування і подальшого піару місцевого осередку.
Читайте також: досьє Олександр Стаднік
Миколаївська область в цьому випадку отримає дуже впливового куратора в особі голови фракції в парламенті Давида Арахамії. Поки невідомо, чи працюватиме Арахамія та миколаївські мажоритарники зі Стадніком, чи без нього, але достеменно відомо, що роль губернатора звели до мінімуму.
Хто є хто серед пропрезидентських мажоритарників з Миколаївщини
Тут варто кілька слів сказати і про інших дійових осіб – саме нардепів-мажоритарників. Їх всього шість: уже згаданий Копитін, Олександри Пасічний та Гайду, Артем Чорноморов, Максим Дирдін та Ігор Негулевський.
Приміром Олександр Гайду до виборів часто "світився" в компанії людей скандального бізнесмена Дмитра Фірташа, під час виборів записував пафосні відео, де розстрілював корупцію з дробовика та АК, а коли його запитали про проблеми виборчого округу, то той зміг випалити лише поспішне "дороги і собаки".
Прізвище Максима Дирдіна частково згадувалось як адвоката колишнього голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова у кримінальній справі про фатальний для "режиму" Януковича розгін Майдану 30 листопада 2013. А до влади його привів тато-бізнесмен і місцевий депутат від БПП, який є власником впливового в Первомайську підприємства ПРАТ "САНТА УКРАЇНА".
Артем Чорноморов став героєм відео, де говорить дівчині в нічному клубі: "А у вас не знайдеться пот*ахатись?". Відео з’явилося ще задовго до того, як Чорноморов вирішив іти в нардепи, і було опубліковано у нього на сторінці забороненої нині соцмережі "ВКонтакте". Також Чорноморова звинувачували в тому, що він на одному зі засідань Ради доволі грубо відповів своєму колезі-нардепу Ахтему Чийгозу, який встиг "посидіти" в російських казематах. Так, Чийгоз якось попрохав Чорноморова посунутись і дати йому вийти, проте це не дуже сподобалось "слузі народу", який почав "бурчати". В свою чергу інші депутати попросили Чорноморова бути більш ввічливим з людиною, яка відсиділа в російських тюрмах, на що депутат, наче б то відповів: "Дуже за нього радий".
Ігоря Копитіна деякі депутати Миколаївської обласної ради взагалі звинувачують у тому, що він намагається, "працевлаштувати" свого брата на посаду директора "Миколаївського міжнародного аеропорту". Сам Копитін, звісно, все заперечує, проте брат його на своїй сторінці в Фейсбук не втомлюється критикувати нинішнього директора аеропорту Федіра Барну.
А от Ігоря Негулевського й зовсім називали "прем’єр-міністром" Казантипу. Він пройшов до Ради, спекулюючи на головній проблемі регіону – жахливого стану доріг, записував відео, де порівнював депутатів із баранами. Ну а тепер компанії, пов’язані з ним, віддають відразу 7 тендерів на експлуатаційне утримання доріг області, загальна сума яких досягає майже 20 млн гривень, а сам він дуже емоційно їсть яблука у Верховній Раді.
Ще одним вартим уваги депутатом є Олександр Пасічний. У свій час він непогано реалізував себе як бізнесмена, його компанія є офіційним регіональним дистриб’ютором продукції брендів "Рудь" та "Три ведмеді". На час передвиборчої кампанії Пасічний займав посаду голови Федерації футболу Миколаївської області. До слова, тут він трішки вляпався у скандал, коли фактично використовував свої посадові можливості. В одному з матчів Кубку вуличного футболу міста під егідою ФФУ арбітри турніру чомусь були одягнені у футболки, на яких було написано "Зе! Депутат Слуга народу Олександр Пасічний Округ №127".
Продана мажоритарщина
Варто нагадати і про команду, яка привела до влади сьогоднішніх депутатів до Ради. Ще від звістки, коли Володимир Зеленський заявив про свій намір балотуватись у президенти (це було під Новий 2019 рік), у місті почались процеси формування команди волонтерів "Зе". Однією із найпомітніших фігур у цьому плані став Олександр Розумний. Саме він був координатором штабу партії в Миколаєві. У цьому штабі, окрім всього, велися розмови і про кандидатури майбутніх мажоритарників.
Та й тут не обійшлося без ексцесів. Напередодні виборів до парламенту, одна з волонтерок штабу Ірина Балясна у себе на сторінці в Фейсбук написала, що всі обласні кандидати "Слуги народу" по мажоритарці отримали свої місця за гроші. За її словами волонтери та члени команди пропонували двох кандидатів по округам в місті (одним із яких був якраз Розумний), проте їм відмовили, мотивувавши це тим, що місця коштують значних грошей. Розповідав про це волонтерам все той же Розумний, який наче б то був дуже розчарований через таку ситуацію.
Проте розчарування, напевно, швидко минуло, і уже зараз Олександр Розумний працює помічником депутата-мажоритарника Гайду.
Підпсовані перспективи пропрезидентської партії
Варто також зазначити, що миколаївські "слуги народу" заробили собі кілька балів антирейтингу ще на президентських виборах, коли заборгували членам виборчих дільниць в одному з районів приблизно 70 тисяч гривень. Коментувати цей епізод навіть довелось спікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову, котрий порадив своїм миколаївським колегам таки заплатити людям гроші за роботу.
І попри все це важливо відзначити, що Миколаївщина на виборах віддала більше 80% голосів за Зеленського, що є одним з найвищих результатів по країні. На фоні такої стійкої підтримки, зайти в міську владу може абсолютно будь-хто, аби лиш від "Зе" команди.