В цьому випадку не просто відкрите питання про те, як взагалі контролювати виконання таких домовленостей, бо наприклад у нас нема патрульної авіації відповідної дальності дії, тому й "очі", які стежать за кораблями ЧФ РФ у Новоросійську – не наші.
Далі є такі нюанси:
- Супутникові знімки у відкритому доступі показували, що навіть після "тактічєского отступлєнія" основного "ядра" Чорноморського флоту до Новоросійська у тимчасово окупованому Севастополі все рівно лишались деякі ворожі кораблі, наприклад – великі десантні кораблі, протичовнові корвети та фрегати і навіть ракетні катери.
Особливо ракетні катери взагалі-то можуть загрожувати нашому цивільному судноплавству, у той час як ми можемо покладатись хіба що на берегові ракетні комплекси.
- А ще не варто скидати з рахунків такий екстремальний варіант, що підводна складова ЧФ РФ захоче повторити "подвиги" своїх "дідов" із Крігсмаріне або ж радянського підводника Марінеско, та перейде до як мінімум спроб торпедувати наші цивільні судна на шляху до"Великої Одеси".
Ну або просто перейти до морської постановки мін з підводних човнів.
Ага, підводна складова ЧФ РФ справді гірша аніж у Туреччини наприклад (але в Чорному морі тільки росіяни й турки мають боєздатні підводні сили).
Якщо конкретно по російським підводним човнам саме в Чорному морі, то там:
Не знаю, як зараз реально по "Алросі", але кожна із субмарин проекту 636.6 може взяти на борт не тільки чотири ракети "Калибр"(які бувають не тільки 3М14 для ударів по наземним цілям, але й 3М54 протикорабельні), але й 18 торпед калібру 533-мм.
І якщо що, у нас власної патрульної авіації, щоб "класичним" чином топити у відкритому морі російські підводні човни, та показати самим рашистам "рімейк" фільму "72 метра" - у нас нема, на жаль. Формально наявні два Бе-12 вважались небоєздатні ще до 2022 року.