Про це повідомляє RegioNews із посиланням на РБК-Україна.
Виданню відповідну інформацію розповіли кілька джерел в енергетичній галузі.
Зазначається, що проблеми з енергопостачанням в Україні зберігатимуться, а практика застосування відключень показала, що вони не завжди є рівномірними для українців, які проживають у різних областях.
"Щоб уніфікувати систему графіків погодинного відключення (ГПВ) та зробити обмеження справедливішими, вирішили змінити інструкцію застосування графіків", – йдеться в повідомленні.
Як відомо, наразі відключення в країні відбуваються нерівномірно. І якщо за місяць у сумі кількість годин "без світла" для всіх споживачів практично однакова, то протягом тижня чи доби коливання можуть бути значними.
По всій країні запроваджувати однакові графіки не можна – це може призвести до серйозних перепадів в енергосистемі. Тому є варіант об'єднання графіків деяких областей у кілька, можливо, у три зони з відносно рівним обсягом споживання, і в кожній з них застосовувати однакові графіки відключення.
Як приклад, до однієї зони може увійти Одеська, Черкаська, Львівська та ще кілька областей, відібраних у шаховому порядку – щоб не створювати великих суцільних територій із одночасною відсутністю світла. Тоді відключення там будуть за певними чергами у однаковий час.
Тобто, якщо третя черга відключатиметься на чотири години у певний період, то це відбуватиметься по всій зоні. Така ж сама система буде за іншими зонами.
"Але це лише один із варіантів. Є інша пропозиція для встановлення більш гнучкого та справедливого механізму вимкнень. Бувають випадки, коли запровадження однієї черги для всіх регіонів недостатньо, а двох – багато. Для таких ситуацій пропонується запровадити дві підчерги та відключати не по одній, а по півтори черги залежно від ситуації", – додає видання.
Наразі нова методика підходу до відключень перебуває у процесі формування, але запровадити її хочуть уже з січня 2025 року. Очікується, що до нового року у системі відключень змін не буде.
Нагадаємо, з дев'яти реакторів на Хмельницькій, Рівненській і Південноукраїнській АЕС вісім наразі працюють, а один зупинений. Діючі українські АЕС значною мірою відновили виробництво електроенергії після різкого його скорочення минулого тижня, застосованого як запобіжний крок через атаки на енергосистему 28 листопада.