Про це повідомляє пресслужба Харківської ОВА, передає RegioNews.
Центри відкрили за ініціативи ХОВА у співпраці з представництвом дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та міжнародними партнерами. Ці установи надають широкий спектр послуг, серед яких дитячі простори, де організовуються активності, семінари, групові та індивідувальні заняття з психологами. Стано на жовтень послугами цих центрів скористалися більше 9 тисяч людей.
Центри життєстійкості стали частиною масштабної програми підтримки психічного здоров’я, розробленої для тих, хто зазнав впливу військових дій. У рамках цієї програми Харківська область активно працює над реалізацією ряду ініціатив, спрямованих на покращення психосоціального стану населення.
В області планується відкриття ще низки Центрів життєстійкості.
Крім того в ОВА зазначили, що Харківщина стала першою областю в Україні, що підписала План заходів на 2024-2026 роки для реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я. Цей стратегічний документ об’єднує зусилля органів місцевого самоврядування, медустанов, громадських організацій і міжнародних партнерів для узгодження дій у сфері психічного здоров’я на рівні області.
В Харківській області за якісною безкоштовною психологічною допомогою можна звернутися на "гарячу лінію" 1552.
Нагадаємо, міжнародні партнери допомагають створювати безбар’єрний освітній простір для дітей у Харкові.
Також повідомлялося, що Міністерство освіти і науки України разом із ЮНІСЕФ працює над покращення доступу до дитячої освіти під час криз та відновлення в Україні. За підтримки Харківської ОВА вихователі дитсадків регіону пройшли відповідне навчання в столиці. Їх навчали, як підтримувати ментальне здоров’я під час криз.