Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.
Фігурантам повідомили про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу: перешкоджання законній діяльності ЗСУ, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, та підроблення документів, використання підроблених документів, вчинених за попередньою змовою групою осіб.
Як зазначається у повідомленні, організатор схем - голова однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій Харкова. Серед 12 "помічників" організатора — його підлеглі, а також очільники різних медустанов Харкова та області.
"Крім того, один з фігурантів крім того, що обіймає посаду директора центру первинної медико-санітарної допомоги, є депутатом міської ради на Харківщині", - йдеться у повідомленні.
Фігуранти виготовляли своїм "клієнтам" фальшиві довідки про інвалідність. За попередніми оцінками правоохоронців, внаслідок протиправних дій учасників цієї злочинної групи понад 400 осіб призовного віку з різних областей України змогли незаконно уникнути мобілізації. Вартість таких "послуг" коштувала від 2 до 5 тис. доларів США.
Правоохоронці провели 89 обшуків за місцями роботи і мешкання учасників злочинної групи та в їхніх автомобілях. Під час слідчих дій було виявлено документи та готівку, отриману в якості хабарів. Фігурантів схеми взяли під варту.
Нагадаємо, СБУ викрила масштабне злочинне угруповання, яке спеціалізувалося на схемах для ухилянтів. Правоохоронці у Київській та Харківській областях затримали 14 зловмисників, причетних до схем.
Також правоохоронці викрили на незаконному збагачені керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та її сина, що обіймає керівну посаду у обласному управлінні Пенсійного фонду. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн доларів у різних валютах.