Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу відомства.
Нові критерії оцінювання мають чотири рівні, кожен з яких складається з 3 балів, що в сумі дає 12.
Також МОН запропонувало нову форму Свідоцтва досягнень учнів, яке буде складатися з двох частин і міститиме значно ширшу характеристику досягнень, а ніж звичні табелі, які містять лише оцінки.
Перша частина: міститиме характеристику навчальної діяльності. Учителі оцінюють рівень сформованості наскрізних умінь в учнів наприкінці навчального року - наскільки добре учень чи учениця розуміє прочитане, висловлює власну думку, критичне і системне мислення, ініціативність тощо.
Оцінок у цьому розділі нема. Учитель лише визначає один із рівнів сформованості того чи того уміння: "Має значні успіхи", "Демонструє помітний прогрес", "Потребує уваги і допомоги".
Друга частина: містить характеристику результатів навчання. Тут виставляються бали за навчальні предмети за семестр чи за рік.
"Спочатку вчитель виставляє бал за окремі групи результатів навчання, які визначено в Державному стандарті базової освіти. Після цього виводить загальну оцінку за семестр. За кожну з цих груп результатів навчання вчитель виставляє оцінку. Загальна оцінка за семестр формується на підставі чотирьох оцінок за групами результатів, а річна — на основі семестрових", - пояснили у МОЗ.
У МОН також показали, який вигляд матиме новий табель.
Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України визначив початок та завершення нового навчального року в загальній середній школі.