Про це повідомляє "Главком" з посилання на ProZorro, передає RegioNews.
Фірма-переможець запропонувала ціну в 1,75 млрд грн, що на 41,96 млн грн менше від очікуваної замовником суми (1,8 млрд грн).
Перша черга будівництва військового цвинтаря передбачає облаштування секторів поховань, під’їзної дороги, автостоянки, огорожі, інженерних мереж, будівництво колумбарної стіни. Загалом під традиційні поховання буде відведено 12036 могил і 720 колумбарних ніш.
Будівельні роботи І черги повинні бути завершені до кінця 2025 року. Перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі з’являться цієї осені.
Видання зауважує, що документи, які надав консорціум "Білдінг Юа", містили низку невідповідностей до тендерної документації замовника. Зокрема, фірма не надала документи, що підтверджують наявність спеціалізованого обладнання для розпилу виробів з натурального каменю вулканічного походження (граніту та/або лабрадориту). Також нема документа, що підтверджує письмовий дозвіл загальних зборів консорціуму на укладання директором угод на суму понад 10 млн грн. Крім того, є неточності у документах щодо власності асфальтобетонного заводу. Також не вистачало антикорупційної програми та наказу про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми.
Компанія отримала тиждень часу на усунення перелічених недоліків, до 31 липня. І уже у протоколі від 1 серпня державна установа "Національне військове меморіальне кладовище" зазначила, що тендерна пропозиція консорціуму "Білдінг Юа" відповідає всім умовам замовника.
За даними системи Youcontrol, консорціум "Білдінг Юа" створено 4 липня 2024 року – наступного дня після оголошення тендеру на будівництво І черги Національного військового меморіального кладовища. Засновниками виступили три підприємства: "Євроелітбуд" (Одеса), "Акам" (Дніпро) і ПАТ "Броварське шляхово-будівельне управління №50" (Київська область). Кінцевими бенефіціарами консорціуму записано одеситів Олександра Ісаєва та Наталю Побережець.
Видання звертає увагу, що до IV кварталу 2023 року співвласницею Броварського шляхово-будівельного управління №50 разом із киянином Віктором Гавриленком рахувалася громадянка Росії Таміла Свірідова. Їй належало 9,8% статутного капіталу фірми. Наразі прізвища Свірідової не фігурує серед власників вказаної компанії.
Нагадаємо, раніше журналісти проєкту "Наші гроші" з’ясували, що тендер на відбудову "Охматдиту" виграла компанія "Буд-технолоджі", яка погодилася виконати роботи за набагато вищою ціною, ніж інші учасники торгів. Серед 14 компаній, які подали свої пропозиції на тендер, "Буд-технолоджі" була третьою серед тих компаній, які виставили найвищі ціни.
Після розголосу Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронців щодо тендеру на відбудову "Охматдиту", переможцем якого стала компанія, що пропонує свої послуги за завищеними цінами. Тендер пройде додаткову перевірку.