Про це повідомила Держмитслужба, передає RegioNews.
За супровідними документами, у посилці, яку жителька Київщини відправила до Швейцарії, прямували одяг та подарунок. Однак під час митного контролю цього відправлення київські митники виявили керамічний виріб з очевидними ознаками старовини, тож скерували його на експертизу до Національного музею історії України.
Як визначили експерти, виріб – це розписна посудина на піддоні. Подібні вироби характерні для культурної спільності Кукутень-Трипілля доби енеоліту. Специфіка морфології і особливості розпису дають підстави стверджувати про належність посудини до середини V тисячоліття до н.е. Аналогічні за формою та розписом вази походять із поселень в долині Дністра.
"Горішній розпис вази – складний сюжет у вигляді стилізованих змій, а нижній – півовальних дуг. Ваза складається зі склеєних керамічних фрагментів, на автентичність яких вказує рівень збереженості, а також аналогії форми і розпису. Незважаючи на сучасне втручання, ваза має автентичну складову, яка є предметом археології та має культурну цінність", – розповіли у Держмитслужбі.
Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких документів митникам надано не було.
Стосовно відправниці Київською митницею складений протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Вазу вилучили.
Нагадаємо, у пункті пропуску "Шегині", що на кордоні з Польщею, 25 липня виявили Ікону Пресвятої Богородиці. Експертиза встановить, чи становить ікона історичну цінність.