Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), передає RegioNews.
З них 28% вважають, що це відбулося через намагання влади згорнути права і свободи громадян. 11% опитаних пов’язують погіршення ситуації з демократією з об’єктивними обставинами воєнного часу. Ще 3% назвали обидві причини.
При цьому 19% українців вважають, що ситуація з демократією покращилася, а 29% — що не змінилася.
Думки опитаних дещо розділилися між доречними, на їхню думку, формами правління для України. Так, 13% виступають за президентську форму правління, 27% — за президентсько-парламентську, 31% — за парламентсько-президентську, 16% — за парламентську.
"Стабільно понад 90% українців хочуть бачити Україну повноцінно функціонуючою демократією", — додали соціологи.
Дослідження тривало 16-22 травня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 002 респонденти у віці 18 років і старших. До вибірки не ввійшли мешканці непідконтрольних територій та ті, хто виїхав за кордон.
Формально за звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10% та 1,5% − для показників, близьких до 5%. КМІС зазначає, що за умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення, однак соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.
Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук назвав "ворогами" України тих, хто ставить під сумнів легітимність президента Зеленського.