Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передає RegioNews.
Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку. Черногоренко уточнила, що у разі зняття з "розшуку", до ТЦК звертатись не потрібно. У відомстві порадили повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус.
Зазначається, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку — наприклад, ігнорували "повістки", ТЦК зверталось до Національної поліції. Але, як наголосила Черногоренко, фактично кількість таких звернень становить близько 25%.
Згідно із законодавством такий "розшук" мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.
Так, статус "в розшуку", безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.
"На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без Резерв+ виправити їх було б майже неможливо", – заявила посадовиця та зауважила, що саме застосунок звернув увагу Міноборони на прогалини у реєстрі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за кілька тижнів інформацію із застосунку Резерв+ прирівняють до військово-облікового документа, що матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий військовий квиток або приписне свідоцтво.