Про це повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає RegioNews.
Він наголосив, що після внесення змін до законодавства про мобілізацію поліцейські разом із представниками ТЦК інформують військовозобов'язаних, мають право вимагати військові документи, але самі повістки не вручають.
Як пояснив очільник Нацполіції, чинне законодавство чітко передбачає, що під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК і СП або поліцейський здійснює фото та відеофіксацію процесу.
"Це передбачає нормативно-правова база діяльності поліції. Звісно, ці алгоритми вже доведені до всього особового складу та щоденно контролюється їхня реалізація", – розповів він.
Він зазначив, що у Нацполіції є підрозділи, які на постійній основі здійснюють контроль за особовим складом щодо можливих протиправних дій.
Також Вигівський додав, що якщо особа перебуває у розшуку за ухилення від військової служби, правоохоронці мають право затримати її та доставити до ТЦК.
Очільник Нацполіції зазначив, що у разі, якщо людина, наприклад, почне втікати після того, як поліцейські затребують у неї документи для перевірки, вони мають право застосувати до неї заходи примусу.
"Вид та межі застосування таких заходів залежать виключно від обсягу протиправних дій особи. Зазвичай, якщо не встановлено причетність особи до вчинення злочинів, то до особи, яка вчиняє злісну непокору законній вимозі поліцейського може бути застосовано такі заходи примусу як фізична сила та спеціальні засоби (кайданки, гумові та пластикові кийки)", – зазначив Вигівський.
Нагадаємо, раніше народний депутат України, полковник СБУ Роман Костенко, який брав участь у бойових діях під час повномасштабного вторгнення РФ, розкритикував роботу деяких керівників ТЦК. Він наголосив, що вони "не бачать далі свого ТЦК".