Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає RegioNews.
"Нам необхідно підвищити і видаткову і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів", - зауважив нардеп.
За його словами, Кабінет міністрів зараз підраховує потреби та необхідну суму , але вона не менше 300 млрд до кінця року.
Як наголосив Гетманцев, наповнення бюджету неможливо забезпечити, оминаючи основні податки.
"Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в т.ч. ПДВ, військового збору та акцизів", - підкреслив нардеп.
Він додав, що війна дуже погано впливає на економіку, але влада вимушена буде підняти податки, оскільки іншого виходу не бачить.
Він додав, що контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватись.
"Маю дуже велике сподівання, що боротьбу з тінню/ контрабандою, як це можна було побачити по останнім рішенням по нелегальному тютюну та іншим сферам економічної діяльності, що традиційно перебувають у напівтіні, буде зміцнюватись. Бо власне це і є додаткова податкова база, яка "лежить під ногами", - сподівається нардеп.
Утім, на думку Гетманцева, це не альтернатива, а обов'язкове доповнення до економіки і бюджету, що оперують в умовах воєнного часу.
"Реальних джерел фінансування великої війни лише два - це запозичення та податки", - підсумував нардеп.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Комітеті Верховної ради України з питань економічного розвитку ініціативна група напрацювала пропозиції щодо економічного бронювання робітників за 20 тисяч грн військового збору.