Про це повідомив голова парламентської фракції "Слуга народу” Давид Арахамія на брифінгу в парламенті, передає RegioNews.
"Є дві моделі (економічного бронювання, – ред.), які в дискусії. З одного боку, ми з вами розуміємо, що не можемо жодного долара витратити з величезної допомоги на зарплати військових… З іншого – хочемо більше військових та більші зарплати для них… З іншого боку, щоб ці гроші з'являлися, економіка має працювати", – заявив він.
Тому, за його словами, комітет взяв за основу дві моделі бронювання.
"Перша модель – від мінімальної заробітної плати, яка має сплачуватися. Щоб платилися з неї податки. Від зарплати – 35 тисяч гривень. Щоб вистачало на мінімальну заробітну плату на отримання одного бійця. А інша модель, коли у вас є квота від індустрії, де ви працюєте. Наприклад, медіа. І у вас є 10% людей, які ви можете забронювати. Які це люди? Це буде визначати керівник, і ви самостійно вирішуєте. І ви сплачуєте за це мінімальну заробітну плату бійця щомісяця за такого працівника. Зараз мінімально – 20 тисяч гривень. Тобто 20 тисяч гривень за кожного цього заброньованого ви сплачуєте щомісяця. І це додатково до податків", – пояснив він.
Арахамія додав, що на засіданнях оборонного парламентського комітету питання бронювання вивчалося у розрізі міжнародного досвіду.
"Ми вивчали це на комітеті, як це робилося під час війн в інших країнах… Досвід показує, що в результаті є багато людей, які за, є багато людей, які проти. Тому треба десь посередині. Я думаю, що все одно модель з'явиться. Бо в цій дискусії з'явиться якась модель, яка викликає найменше обурення. Хоча все одно, яку модель ви б не обирали, обурення буде", – вважає він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів продовжив ще на один місяць дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації.